POÄŚETNA ONLINE prodaja stari FORUM Tekstovi Galerija Pretraga AKVARIJUM CENTAR FB stranica FB slike akvarijuma November 20 2019 13:46:37
Akvarijum Centar

Juwel akvarijumi

Ponuda ribica - cene

Baner

Atman EF-4

Izrada akvarijuma

Vidi temu
Aqua art - saveti i ideje za akvaristiku | AKVARISTIKA - RAZNO | Akvaristika - Svašta Nešto
Autor Grejanje mega akvarijuma
Aleksandar
Administrator

Reputacija: [ +13 ]
Registrovan: 09.03.07
Upisano u 01-05-2007 10:27
Uvek mi je bilo žao što ne živim u nekoj divnoj i toploj zemlji u kojoj cele godine temperatura oscilira izme?u 20 i 30 stepeni. Tada bih u dvorištu imao jezerce u kom bih ?uvao diskuse. Ali....
Uvek sam se pitao da li bi ovde, pri našim uslovima bilo mogu?e imati dvorišno jezerce i u njemu ?uvati tropske ribice i uspevati da ga preko cele godine održimo aktivnim.
Nevezano za po?etnu investiciju, uvek se javljalo pitanje, kako preko zime grejati toliku vodu. Pogotovo što je sva ona na otvorenom.
Nevezano na sve mogu?e izolacije i stakla odozgo i idozdo, opet bi tu trebalo mnogo toplote.
Energija je skupa, a skoro niko od nas ne živi u blizini nekih termalnih izvora.
(A i ti što žive, toplu vodu puštaju direktno u reke, jeftinije im je da se greju na struju?!?!?!?!)

Ideja je bila da se jednog dana napravi uz samu ku?u jezerce, ?ija bi jedna strana bila staklena i bila uz samu ku?u.
U suturenu ku?e bi bila ogromna dnevna soba sa ogromnim staklenim zidom koji gleda u jezero.
Kako grejati toliku vodu za male pare.
I onda igrom slu?aja naletim na sistem toplotnih pumpi.
Iako je po?etna investicija ogromna, sistem je oko 5 puta jeftiniji od konvencionalnih sistema grejanja.
Jeli se iko sreo sa ovakvim sistemima i da li su stvarno toliko dobri.
Ja nisam, pa bih voleo da ?ujem tu?a mišljenja.
Evo link ka jednoj hrvatskoj firmi koja se bavi ugradnjom ovakvih sistema, mada ima i drugih firmi.

http://frigan.hr/toplinske_pumpe.htm
Pošalji privatnu poruku
Autor RE: Grejanje mega akvarijuma
Brainman
Administrator

Reputacija: [ +7 ]
Registrovan: 08.03.07
Upisano u 02-05-2007 04:24
Ovo ima veze sa aquascapingom, koliko i moj deda sa nuklearnom fizikom... Mnogo si bre ludhahahaha
Pošalji privatnu poruku
Aleksandar
Administrator

Upisano u 02-05-2007 10:13
Pa zato sam i stavio temu u podforum bla, bla....
(By the way, nisam znao da ti je deda Nuklearni Fizi?ar hahahahahahahaha)
Izmenio Aleksandar u 02-05-2007 10:14
Pošalji privatnu poruku
draganlav
ÄŚlan

Reputacija: [ 0 ]
Registrovan: 19.03.07
Upisano u 02-05-2007 19:44
E ovo ti je prava tema za bla blahaha.Tu jedino da se ugradi neko "podno"grejanje.
Pošalji privatnu poruku
Aleksandar
Administrator

Upisano u 02-05-2007 22:21
Osvetljenje za ovakav akvarijum bi bilo sunce, ali ja eto malo sa nekim poznanicima raspravljao o energiji za grejanje ovakvih sistema i rekoše mi ljudi za sistem toplotnih pumpi.
Pri?e o ovolikim akvarijumima(ili kako ve?) spadaju u domen maštanja i nau?ne fantastike ve?ine akvarista, ipak, nikada se nezna.
U svakom slu?aju ideja je ekstra, pogotovo ko razmišlja o budu?im pokoljenjima, a i spreman je da žrtvuje nekih 10 000 evra u datom trenutku.
Izmenio Aleksandar u 02-05-2007 22:22
Pošalji privatnu poruku
Flok
ÄŚlan

Reputacija: [ +3 ]
Registrovan: 03.05.07
Upisano u 03-05-2007 12:03
Brainman je napisao/la:
Ovo ima veze sa aquascapingom, koliko i moj deda sa nuklearnom fizikom... Mnogo si bre ludhahahaha

Fala dobri moj Brainman, fala, na ?asti ti fala! haha

Mada, meni se i ne ?ini da sam tolko baš lud jer maštarija je moja a ne Aleksandrova, ( šapnuh mu je krišom onomad ), a sad što je on postavio temu a ne ja, isto vam je. cool
Ne ?ini mi se da sam lud toliko, velim, što bih pravio akvarijum od par desetina tona sa grijanjem toplotne pumpe koja štedi do 75% struje, ekološki potpun sistem, trajan, itd. Nije meni ludo potrošiti struje na par desetina tona, koliko neko sa MH sijalicama na jedva 300 litara. Ali svakako mi se pri?injava ludost svakojaka ukoliko bih takav akvarijum oko 2 metra visine zazelenio, zatravio sa najsi?ušnijim mladjim bratom od svih pelcera sekvoja ovoga svijeta, nekakvijem glosostigmama ili ricijama ili kako se ve? to piše a koristio isklju?ivo svjetlost od Sunašca nam dragog jer kažu da je bedža. hahahahahaha

Gledam tako nešto te hortikulturologe, gledam i u prirodu pomalo. Fin mi vidik, ali još od Briona dje duvaju i sjeverci sa U?ke i ?i?arije a i jugi?i i bure mediteranske, nisam vidio na jednom mjestu bilj?ice i iz Nehruovog, i iz Idi Amin-ovog kraja ( a što jes jes ljepše je Idi Amano, ohoho namig ), na jednom mjestu, kako razbokorene džikljaju, ne smetaju?i jedna drugoj ko kake dobro?udne jetrve i zaove dok spremaju zimnicu, a dok naš voljeni Drug Stari puše?i lulu i šetaju?i sa Sofijom Loren, ni na kraj pameti ne misli koliki mu je...procenat CO2 potreban da danju napuše na blage i rijetke bjelosvejtske biljkice u ?ijem ladu planduju mnoge životinjke, isto bjelosvjetske. haha
Šta ?e kleka pored mangrovog drveta, ili visibaba pored namibijskog žbuna? Pojma nemam, a tek vulkanit od Vezuva ispod šljunka iz Dunava a na njemu Amazonka? Fiju, pojma nemam velim vam, šta misli taj Bog sa degeneracijom a ni sa evolucijom?
Znam samo da sam bija nekad mali. I gledo sam Karate Kida sva 3 dijela, gledo bome kad vam velim. I vidio sam tako malen, nešto sli?no meni, bonsai'a sam vidio tad. I trešnjin cvijet sam vidio, i Japan stisnut na par oblutaka i dalek. Vidio sam arhipelag djetinjstva mog, pošumljen svim od svakle u podlozi svega sa sva?im.
Biotopi eh, biotopi, ujedinite se, šta drugo da vam velim. Šta ?e Palestinac od 165 cm sa nimfomani?nom Skandinavkom od 190cm što tr?i na parmacima neko skijanje, jasni mi je, jer o?e da se garonja razraste u narednoj DNK, a i da malo vježba free-climbig, ali šta ?e spr?eni akvarijum u mojoj sobi iako je ona spr?enija od njega, jope vam ne umijem kasti?
Uh, kakav huk ima Jancekjang, huuuuu. Kako struji tuda, širinama tim što na amonijak nisu ?ule. Kako bih, eh kako bih napravio neki potok izmedju 2 uporednika i 3 paralele i navrnuo na moje imanje, i kako bi kraljevske neonke i diska?i i svašta nešto tuda plovilo, po zelenoj travi okruga mog. I samo bi Sunašce sjaktilo, samo ono i ništa drugo, nikaki filipsi gro luxi i cepter šerpe pune zemlje. Samo žuta banka drito s neba.
I kako drugo no tako, tražim širokog placa odavno, misle?i ovako. I tu bih nasadio neku ku?icu, jer druga?ije ku?icu pravio ne bih, dosta meni ženin stan, ali zbog vodurine mora ku?ica, što od kamena i drveta bi bila. Sa jakim temeljom, mnogo jakim, valja držati vodurinu toliku. I ova ekologija geo termalna bi je grijala. I Sunce bi je nekako lizalo svojim zrakama, direkt ozgo po prašumi Tonina nekog, ko'no reflektor Fred Astera u nekom mjuziklu. Samo kako? To prelamanje svejtlosti u?ih isto sitan u vrijeme dok Karate Kida gledah, pa zaboravih ko i to ostvarenje slabo sa kadrom srednjeg plana, koliko li sa toplom pri?om zapamtih?!
Pa fiziko?arobnja?i?i volio bih ?uti da vas ima medju akvabiljolozima?! Znadem ja da se sa Sunašcem nije igrati, ali bilj?ice su mi još u Striborovoj šumi davno šapnule da najviše vole mili sjaj njegov! Veliki je ludak onaj što cijelo jedno Sunašce o?e oglednuti u do koljena vodi, al šta znamo, ako to do koljena bude malo obilnije u dužinu od Marka Kraljevi?a napravice, pa bude do iznad Vlade Divca ili tako nešto, što je jopet znamo malo, ali ako bi tak neki zra?i? maskirali tamnije u ono što milicija ne da na pendžerima od avtomobila? Nekako ga malo osjen?ili, nekako ga malo uredili, i bacili ko'no Šumanovi? na platno?! Ja nekako vjerujem da bi se moglo sve to, ako se ku?a pravi od temelja, ako se akvarijum stavi prvi u sridu, pa oko njega sve ostalo, pa i za ženu garderober jelte.
Ova ideja skoro i da nije ideja, to postoji to može, no vas stru?ne da pitam, velju više mozgaju?ih naprava znade no jedna kupusara. A sve je nastalo od komšini?inog prozora u koji gleda u pravcu sjevera moj akvarijum što je jedno 150 metara daleko od njega, a dje se komšinica izgleda ogleda svakog dana ko u zrcalo jel se utegla linijica na njoj ili nije, pa kad ono južni zra?i? se prelomi od njeno prozor?e mene vamo žmarci prodju, akvarijum mi zasvjetli ko jelka! Ljubio bih komšinicu tada mjesto Sunašca za prakti?nost, ljubio bih cijli ženski rod i njihovo biskanje i uljepšanac. Ej, sa 150 metara zraki? šine svaki dan po sred mog akvarijuma iako na sjever gleda, prelamaju?i se o komšini?ine kukove i šta znam ve?, ah.
Dakle, ako mislite da bi se Sunce moglo usmjeriti na intenzitet majušniji, šta mislite da takvu neku bistjernu ne osvjetljavam direkt, nego ko oni kaleidioskopi da se Sunce lomi i lomi tutnjaju?i niz nešto ko kaki odžak i da onda poslije tog pada strmoglavog jope nekako sine od tih ogledalaca dolje, na jedno metar iznad površine?!

Eto to vam rekoh i spasik dušu svoju, pa vi ajte pomozite sirotom ljubitelju zrcala pohotuše komšijkice na dubine ve?e od metar i po ili koliko vec bi moglo Suncem osvjetljeno...
E, da, ko misli da sam ono nešto megaloman ovo ono, taj pojma nema, to je tek malo više kadica napravljena od vaše, šta je to naspram greben?i?a korala? Ja vam municije nemam toliko a ne mašte bijesne što pase oko ega, no more biti da ta ku?ica ne?e ni?i još za 5 godina, al reko da me nespremnog ne sa?eka. Treba se nadati, a kažu i da je Tito sve smislio još dok je bio u Kominterni oko Briona, pa kad je posto što je posto, samo uzo plajvaz i reko, dajte mi toliko ovoga a voliko onoga iz Južne Amerike, iz Nepala jope tako toliko,.. a nek plate dolje u Djevdjeliji. haha

Eto, i ne rekoh, Brainman nek je sa sre?om na vijek vijekova ovaj tvoj poduhvat, i da debela knjižurina mudro dovitljvih i prakti?no odstajalih savjeta nikne u ovom lijepo zamišljenom ambijentu, bar nalik na dio riznice Vase Pelagi?a ako ne baš na Britaniku i kad je Britanika, al sa ljubavlju da je ovo društvo daleko prešiša. hejhej
Izmenio Flok u 03-05-2007 13:52
Pošalji privatnu poruku
Brainman
Administrator

Upisano u 03-05-2007 16:27
Dobrodošao B..., odnosno Flok... Slutio sam da si ti umešao prste u ovakav poduhvat i "prevario" nam kolegu Aleksandra da nam predstavi sve ovo. Tema je imala tvoj potpis od po?etka, ali sam bio previše sanjiv da bi razlu?io o ?emu se ustvari radi i koji brilijantni um stoji iz cele operacije. Pogledah skoro James Bonda i videh da uvek postoji neki neki glavni negatvac koji vodi operacije iz senke, i mazi neku macu, a maca bela i lepa, te mogu re?i, da ?e se sada SC na?i fino raspoložena, jer povedosmo temu o njenim omiljenim ljubimcima. Nemoj da me shvatiš pogrešno, pa da te povezujem sa Brojem jedan iz James Bonda, te da te gledam kao negativnog lika, ve? se ponizno izvinjavam što ranije ne primetih genijalni plan dostajan samo jednog super heroja, koji ovo može sprovesti u delo...

P.S. Krivo mi je što se nisi uklju?io u one teme iako sam te zvao... Pozdrav prijatelju i dobrodošao na sajt...

Pošalji privatnu poruku
Flok
ÄŚlan

Upisano u 03-05-2007 18:36
001 biggrin kasno primjeti pozivnicu, a kad je htio napisati nesto, vec je bilo nemoguce iz poznatih razloga. mad

Zahvaljujem na dobrodoslici. Jes da je ova tema malo šalabr, na ?emu vam se izvinjavam, ali volio bih da je malo razradimo bar sa strane koja se ti?e ovog mjesta...

Dakle, šta mislite o direktnom prirodnom svijetlu u akvarijumu sa biljkama, koliko bi smetalo, pospješivalo, rast biljki? Bujanje algi? Ili pak ako bi stavili nagomilano plutaju?e bilje na površinu, a da dolje samo difuzna svjetlost prolazi? Recimo, ti Brainman imaš skoro jedno Sunce u haubi, zar ne? Odnosno tvojih 450 W MH, koliko je daleko od prirodnog svijetla na tvoju zapreminu vode odnosno šta misliš da li se može govoriti na neki na?in o tome, uporediti? Na kraju sve ove biljke koje stignu u akvarijum rastu u nekoj prirodi, pod Suncem.

Razumijemo se naravno da ne?emo pri?ati koliko bi trebalo CO2 ubacivati u takvu alu, ali eto neke stvari bi mogli prera?unati, pa od gramzive ideje možda na kraju svedemo na samo par tona, možda ni jednu? Bitno je da probamo dati neki djelimi?ni odgovor koji bi kako - tako mogao biti pravac u idenju, jer dobro je poznato da niko od nas nije tako nešto u praksi ?inio. Bar niko normalan, nadam se haha
Pošalji privatnu poruku
Brainman
Administrator

Upisano u 03-05-2007 19:36
Ja trenutno pravim dvorišnu fontanu, ali ?ekam Aleksandra da mi pomogne oko lopatanja za jezerce, koje ?e biti u sklopu sa fontanom. Bi?e na nekih 20m2 i sigurno ?e biti zasa?en biljkama unutar samog jezerca pa ?u pratiti situaciju kako ?e se odvijati situacija i sa algama i sa rastom biljaka. Znam da je Boban rekao da je gledao nekog lika na TV, koji je slamom regulisao alge u jezercu, tako da ?u isprobati i ovaj scenario. Što se rasta biljaka ti?e, mislim da ?e biti bolji u prirodnim uslovima tj. kada ih obasja zvezda, od bilo koji MH ili T5 rasvete. Jedini problem je temperatura u zimskom periodu, zbog koje je i zapo?eto ovakvo razmišljanje grejanja. U svakom slu?aju obavesti?u kakvo stanje biljaka ?e biti u letnjem periodu. U zimskom svi dobro znamo šta ?e se desiti sa biljkama.
Pošalji privatnu poruku
StarChaser
ÄŚlan

Reputacija: [ +1 ]
Registrovan: 14.03.07
Upisano u 03-05-2007 20:34
Brainman napisao: U zimskom svi dobro znamo šta ?e se desiti sa biljkama

Znamo. crybaby crybaby crybaby
Sto je mnogo, previse je po ovom pitanju.Gajis nesto da bi umrlo...ne uklapa mi se to nikako ni u jednu koncepciju. Mada verujem da ces vec nesto bolje ipak smisliti, a onda cu ja uzeti ideju od tebe. happy
A sta ce biti sa eventualnim ribama? Koliku dubinu tog jezerceta planiras?

Izmenio Aqua-art akvaristika u 03-05-2007 20:40
Pošalji privatnu poruku
Brainman
Administrator

Upisano u 04-05-2007 03:30
Ja mislim da ?e biti oko 90cm, ali mislim da ?u biljke saditi u saksijama, koje ?e prezimiti u nekom akvarijumu, jer nemam mogu?nost grejanja jezerca. Ribe ?e takodje morati da nadju uto?ište u akvarijumu, osim ako se ne odlu?im za koi šarane.
Pošalji privatnu poruku
Aleksandar
Administrator

Upisano u 04-05-2007 21:19
Brainman je napisao/la:
Osim ako se ne odlu?im za koi šarane.

Ja sam prošle godine baš po?eo da se radujem kada je u jezercu po?ela da napreduje valisnerija, ali sam posle ubacivanja koi šarana mogao da gajim samo drezgu i lokvanje jer su sve ostalo slistili.

(Doduše ?uo sam da ne jedu i pistiju i vodeni zumbul, ali to tada nisam imao)
Pošalji privatnu poruku
Aleksandar
Administrator

Upisano u 04-05-2007 21:26
Flok je napisao
Dakle, šta mislite o direktnom prirodnom svijetlu u akvarijumu sa biljkama, koliko bi smetalo, pospješivalo, rast biljki? Bujanje algi? Ili pak ako bi stavili nagomilano plutaju?e bilje na površinu, a da dolje samo difuzna svjetlost prolazi?

Pri?a za toliko vode na jednom mestu koja je obasjana Suncem je sli?no što i pri?a o dvorišnom jezercu.
Postoji samo jedna razlika koja na kraju sve ovo ?ini poprili?no razli?itim, a to je da je ovo ipak akvarijum, i da ?e on cele godine biti na 25 ili više stepeni.
Što se osvetljenja ti?e, Sunce je OK.
Jedino što bi trebalo da se ugradi UV filter. Što je sigurno, sigurno je.
E sad, bi?e samo problem oko koli?ine CO2 koju treba uvoditi u sistem da bi se izbegle ostale alge koje nisu plivaju?e.
Pošalji privatnu poruku
Dejan Stefanovic
ÄŚlan

Registrovan: 19.07.10
Upisano u 27-03-2011 00:38
koliko bi tona to bilo otprilike? npr.moglo bi jedno veliko staklo da se kroz njega gledaju ribe, biljke i ostala stvorenja, a bocni zidovi i dno da budu od nekog nepropustljivog materijala, koji je oblozen nekim izolacionim slojem, pa okruzen zemljom u koju je sve to i ukopano... posto bi kao svetlo koristili sunce leti bi to bio akvarijum otvorenog tipa, a zimi bi trebala da se navlaci specijalna hauba sa mh reflektorima koji takodje greju vodu, a hauba sprecava odavanje toplote... namig a ako je jak intenzitet svetla mora i vise CO2 da ne bi buknule alge...
Pošalji privatnu poruku
Flok
ÄŚlan

Upisano u 27-03-2011 21:46
Iha dje nadje ovu temu. :Thumb:

Radmanovcu i meni koji su i inicijatori ove teme, stosta je padalo na pamet za ovih nekoliko godina razmisljajuci o mega akvarijumu, pa i ovaj tvoj predlog laminirano prednje staklo samo, ostali zidovi od betona ili neceg slicno.

Tonaza skoro da je nebitna u svemu ovome. Ali je bitan plac, odnosno najbitniji jer je to najskuplja stavka u izradi posto ovo ne moze u stan nego iskljucivo u kucu!!! A da li ce biti 5 ili 20 tona je manje vazno. Geotermalna toplotna pumpa koja ce grijati cijelu kucu zajedno sa akvarijumom, kao i suncevo svjetlo skroz ili eventualno kontrolisano sa solar tube prelamaju?im odzacima koji idu i do 1kv jacine - su zasad jedine poznate stavke do kojih smo dosli a da je finansijski najpovoljnije.

Neki dan sam mu pominjao i izgradnju kuce od bala slame, trske i blata sto je trenutno hit medju ekolozima u svijetu i grade se od Kalifornije do Skandinavije, kao ubjedljivo najzdravijeg i najboljeg toplotnog izolatora, gdje se drug Radmanovac slozio negdje, a gdje 100m2 zidova kuce napravis za hiljadu i po evra, maksimum dvije hiljade. haha

Jer nije fora sad napraviti kucetinu i akvarijum od 20 tona a trositi na osvjetljenje i grijanje hiljadu evra mjesecno, jer to je džiberski pa sve da ležimo na parama to ne mozemo dozvoliti! Fazon je napraviti ekolosku kucu, potrosnju vode svesti na minimum sto bi rijesili sa velikim filterima i RO uredjajima velikog kapaciteta gdje bi 80% vode ostajalo stalno u sistemu i ne bi se bacalo, a ostatak bi isao na vodu za toalet itd.

Dakle, plac je problem, akvarijum je najjeftinija stavka u svemu ovome. Cak je i kuca relativno lako sagradiva kada su finansije u pitanju, ali plac u Beogradu je u krv skup. Cak smo htjeli kupiti plac na Miljakovcu 3 onomad, i graditi dvije kuce jednu uz drugu a koju bi akvarijum pregradjivo ali sjetismo se sta jednog dana kada djeca požele prodati kucu ili skroz izbaciti akvarijum iz kuce?! haha

Narednih mjeseci prikupljamo pare posto obojica izgleda idemo malo dalje iz Srbije na neko vrijeme a sta ce kasnije biti, eh. Daj Boze, bice nesto, moj drug Radmanovac i ja, ili neko treci, ako, ali ovo je neki put koji smo u grubo smisljali odnosno prestali smo i misliti i dogovor je pao kada bude lova na stolu, pocinjemo opet planirati. A vala smo dosta i isplanirali do sada. haha
Pošalji privatnu poruku
Flok
ÄŚlan

Upisano u 27-03-2011 22:02
E, da sto se tice CO2, najmanji je problem. Rastvorljivost gasova u tecnosti odnosno vodi izgleda se lako siri bez obzira na zapreminu i kada se jednom zasiti takva grdosija od akvarijuma, dovoljno je ubacivati isti broj mjehurova ko za akvarijum od 500 litara. Imam Amanovu knjigu gdje navodi da u neke akvarijume od oko 3 hiljade litara ubacuje 3 mjehura u sekundi. namig
Pošalji privatnu poruku
Dejan Stefanovic
ÄŚlan

Registrovan: 19.07.10
Upisano u 28-03-2011 03:28
ja nisam mogao da verujem o cemu se ovde pise... ne znam kako sam na ovo naleto... u svakom slucaju bila mi je vrlo interesantna, pa sam se ubacio. onaj amanov najveci akv.je 4,0x1,5x1,5=9t biggrin
Pošalji privatnu poruku
Idi na:
Meni
ONLINE prodaja
stari FORUM
AKVARIJUM CENTAR
Akvarijum Centar
Izrada akvarijuma
OdrĹľavanje akvarijuma
Juwel akvarijumi
Slike akvarijuma
AKCIJE, AC
Akvarijumske ribice
3D pozadine
PostExpress
KATEGORIJE PROIZVODA - najprodavanije
Kompresori Resun LP
Kanister filteri za akvarijum
Pumpe za fontane
Tetra Diskus
Kvarcni pesak za akvarijum
Oprema za akvarijum

Prijava
Korisničko ime

Lozinka

Zaboravili ste lozinku?
Zatražite novu OVDE.

Gosti: 168
Nema ÄŤlanova prisutnih

Registrovanih: 2,771
Neaktiviranih ÄŤlanova: 0
Najnoviji: Akvarijum Studio

Zadnji ÄŤlanci
Vrste i uzgajanje sl...
Proizvodjac za CO2 (...
Kozice za akvarijum ...
Lepljenje (pravljenj...
Kompakt Fluorescentn...
Postizanje efekta du...
Vodene paprati - Tip...
Filtracija u nature ...
T5 (HO) i T8 rasvjeta
Trimovanje biljaka u...
CO2 drop checker
Trimovanje stabljika...
Iwagumi - odrzavanje...
Alge i biljke
Iwagumi - kreiranje ...
Principi i tehnike u...
Iwagumi - principi p...
PPS-pro na?in doziranja
Odgovarajuce doziran...
Put do finalnog izgl...
Razvoj supstrata u "...
Identifikacija mahovina
Nature aquarium, aqu...
Tajne holandskog sti...
DIY Makroelementi st...
Principi aquascapinga
Low light biljni akv...
Biljke prednjeg plan...
Zid od mahovine
Dugorocno odrzavanje...
Filtracija u biljnom...
Metal halogena - MH ...
Drvo i bilje na njemu
Neocaridina denticul...
Rastvorljivost gasov...
EI sistem doziranja
Kontrola algi u bilj...
Cryptocoryne - prepo...
Znacaj mikro i makro...
DIY neonsko osvetljenje
Podloga u akvarijumu
Slama u borbi protiv...
Biotopski akvarijum ...
Supstrat za cvece ka...
Uzgoj biljaka u Hydr...
Aquascaping
Kamen i drvo - dekor...
Sezona biljaka
Razmnozavanje akvari...
Otvoren akvarijum
Osvetljenje za akvar...
Dodavanje CO2 u akva...
Makro i mikro elementi
Vrste algi

Akvarijum Centar 1, ADRESA: Ugrinovačka 116 f, Zemun, Beograd, PAK 200461, Srbija, TELEFON: 065 / 82 52 755 FAX: 065 / 82 52 755 EMAIL: akvarijumcentar1@gmail.com MATIČNI BROJ: 64401467 PIB: 109748569 RADNO VREME: radnim danima 10:00–20:00, subotom 10:00–16:00,