POÄŚETNA ONLINE prodaja stari FORUM Tekstovi Galerija Pretraga AKVARIJUM CENTAR FB stranica FB slike akvarijuma July 21 2019 15:18:51
Akvarijum Centar

Juwel akvarijumi

Ponuda ribica - cene

Baner

Atman EF-4

Izrada akvarijuma

Vidi temu
Aqua art - saveti i ideje za akvaristiku | BILJNA AKVARISTIKA | Alge
Stranica 4 od 5 < 1 2 3 4 5 >
Autor RE: Crna ?upava i H2O2
paleoglodit
ÄŚlan

Reputacija: [ +5 ]
Registrovan: 18.10.08
Upisano u 05-11-2009 22:53
Citao sam ja to jos pre ali i sad ponovo posle tvojih batina.:sad:
Tamo nisu bas sigurni u vezi tog slamno-hemijskog mehanizma nego samo predpostavljaju ako sam dobro shvatio.

Druga stvar je:

Zasto onda niko ne koristi slamu u akvarijumima. Ili jos bolje neka se javi ko koristi?
toddush@hotmail.com Pošalji privatnu poruku
Brainman
Administrator

Reputacija: [ +7 ]
Registrovan: 08.03.07
Upisano u 05-11-2009 23:02
To je ve? prevazidjena fora, pisano je pre 2 ipo godine, mada ima zabeleženih uspeha i neuspeha na forumu, tada su se carbo i excel nalazili samo na stranim tržištima i nismo se bas najbolje snalazili sa svim tim mikro, makro forama...Da ne idem u offtopic
Pošalji privatnu poruku
beninb
ÄŚlan

Reputacija: [ 0 ]
Registrovan: 18.08.09
Upisano u 05-11-2009 23:38

Vi vjerovatno znate da se mla? ve?ine ikrašica mora hraniti u prvim danima života sa infuzorijama. Infuzorije se izme?u ostalog pripremaju "kišeljenjem" slame ili ti sijena, ili kore od banane itd, i sl., u vodu i kada poslije odre?enog perioda voda pobijeli daje nam znak da su se infuzorije razmnožile i da imamo ogroman broj infuzorija za pitanje mla?i.
Eh tu i jest valjda poenta, riješiti se problema algi prirodnim putem, tj. putem infuzorija. Najvjerovatnije (što sam ja zaklju?io a ne mora da bude ta?no) alge služe kao hrana infuzorijama, a infuzorije kao živa proteinska hrana ostalim stanovnicima voda. Bilo bi dobro to malo prostudirat. Ja sam ina?e veterinar i kroz struku koristim doooosta "ovih" recepata iz doma?e radinosti za npr velike i male preživare (goveda, ovce, koze), kao smjesa sa germom še?erom i sodom, pokišeljeno sijeno ili ti slama za uspostavu normalne mikroflore u buragu (predželudac), koji funkcioniše na bazi našeg akvarija-BALANS MIKROORGANIZAMA. Iz tog razloga su preživari u mogu?nosti da od sijena prave meso i mlijeko. U krugu preživljavanja svi siti a sve fercera.
Aauuu i ja se zanese, nemojte zamjerit.
Poenta je u tome da su to ustvari sve biološki procesi koji nas okružuju i na kojima sve živo obitava i iz tog razloga sve možemo na neki na?in, manje ili više da kompariramo, iz života.
Što se ti?e zelene vode kod mene to nije bila strašno zelena voda, nego zelenkasta i u pravu ste da mi je i podloga i reasvjeta strašno jaka. Sad je sve idealno, kada su se biljke "primile" i po?ele da troše gozbu koju sam im pripremio :smiley44:
Pošalji privatnu poruku
gMajstor
ÄŚlan

Registrovan: 12.08.09
Upisano u 06-11-2009 20:14
H2O2 ubija crnu cupavu na mrtvo a ne ostecuje biljke barem ne kod mene. I nema nekih preterano stetnih efekata na akvarijum kao npr kad se predozira EC pa ugine po koja kozica. Sve u svemu svaki akvarijum je prica za sebe, a ja sam opisivao i dalje se pridrzavam svog recepta i vidim da sasvim lepo crna cupava propada. Naravno koristim i EC, ali crnu cupavu ubijam i satirem sa H2O2 (jer nema stetnih efekata po mahovinu)
www.barnak.co.rs Pošalji privatnu poruku
paleoglodit
ÄŚlan

Upisano u 06-11-2009 20:31
Ma ok je to gMajstore ali beninb prica i kombinaciji dva agensa.
Kuzman
ÄŚlan

Reputacija: [ +7 ]
Registrovan: 13.03.07
Upisano u 07-11-2009 19:47
Evo malo da se ukljucim u ovu temu, i napisem neka svoja iskustva sa hidrogenom..Nisam pristalica prevelikih eksperimentisanja, ali sam na nagovor starog vuka zozija, poceo sa dodavanjem hidrogena..Imao sam problem sa koncastom, staghorn algom, zelenom cupavom, Rhizolcloniumom..i sve to uz redovne izmene vode, redovnim djubrenjem po pps pro sistemu, dodavanjem CO2, fotoperiodom od 5 ipo sati..Poceo sam da dodajem 3% hidrogen,10 ml na 100 l vode, svakodnevno, i posle nekih 10-15 dana, situacija se dosta popravila..Koncasta alga je drasticno smanjena, staghorn je pobledela, i vrlo lako se uklanja..Jos uvek imam mali problem sa Rhizolcloniumom, ali nadam se da cu i to uskoro resiti..Da napomenem da nikakvih stetnih efekata po floru i faunu nije bilo, nije stradala niti jedna mahovina, a imam ih dosta, a uz sve to imam i podmladak microrasbora koje su ne znam kojim cudom prezivele i tretman hidrogenom, i izmene vode dva puta nedeljnobiggrin..Sve u svemu, jako sam zadovoljan dejstvom hidrogena, i mislim da cu ga od sada redovno upotrebljavati umesto EC-a..hejhej
www.aquascaping.rs Pošalji privatnu poruku
Autor RE: Crna cupava i H2O2
Zozi
ÄŚlan

Registrovan: 11.10.07
Upisano u 08-11-2009 10:48
Na sajtu APC ga preporucuju umesto EC za koncastu i ostale alge,kao jeftinije resenje,Doziranje koje preporucuju je 10 ml 3% hidrogena na 100 l svaki dan .Naravno da se moraju i ostali ostali uzorci nastajanja algi otkloniti.Prestao sam da ga dodajem nakon nestajanja algi.
Pošalji privatnu poruku
Desetoprsti
ÄŚlan

Reputacija: [ +16 ]
Registrovan: 25.04.08
Upisano u 08-11-2009 12:31
Da li ste probali uporedo sa EC-om? hejhej
Pošalji privatnu poruku
Autor RE: H2O2
Zozi
ÄŚlan

Registrovan: 11.10.07
Upisano u 08-11-2009 15:35
Samo 3% hidrogen uz mikro i makro elemente.
Pošalji privatnu poruku
gMajstor
ÄŚlan

Upisano u 08-11-2009 16:38
Da ja ga dodajem uporedo sa EC.
Mada planiram da krenem svako vece posle gasenja svetla da ga dodajem (H2O2). Prosle nedelje sam isprobao i mogu reci da se vidi napredak. Plus toga vodu obogati kiseonikom, ako ga kojim slucajem manjka preko noci happy
Dakle ovako H2O2 mi sluzi za suzbijanje algi a EC koristim normalno kao djubrivo plus mikro i makro elementi. CO2 ne dodajem vise jer mislim da trenutno za tim nemam potrebe
Desetoprsti
ÄŚlan

Reputacija: [ +16 ]
Registrovan: 25.04.08
Upisano u 08-11-2009 17:08
gMajstor je napisao/la:

Dakle ovako H2O2 mi sluzi za suzbijanje algi a EC koristim normalno kao djubrivo plus mikro i makro elementi. CO2 ne dodajem vise jer mislim da trenutno za tim nemam potrebe

Pojasni mi malo ovu "teoriju". :thinking:
Pošalji privatnu poruku
gMajstor
ÄŚlan

Upisano u 08-11-2009 17:23
H2O2 bolje suzbija alge od EC a nanosi manje stete biljkama 15 - 20 ml na 50 litara i sad planiram da krenem svako vece da dodajem po 5 ml.
EC koristim kao CO2 dodatak za pospesenje rasta, dakle u kolicinama koje proizvodjac navodi. 50 litara 1,20 ml.
Mikroelementi Profito podeljeno da se dodaje svaki drugi dan, doze koje preporucuje proizvodjac proizvodjac 1 ml.
Makroelementi NPK 14.11.25 svaki dan (napravljen rastvor 10 g. u 500 ml vode) 2,4 ml + K2SO4 Svaki drugi dan po 3ml (uradjena smesa po onoj tablici)

zika
ÄŚlan

Registrovan: 11.01.08
Upisano u 08-11-2009 20:59
Koliko vidim na ovoj temi Kuzman ima najduže iskustvo sa primenom H2O2 direktno u aq u borbi protiv algi.
Zamolio bih Kuzmana da malo detaljnije iznese svoja zapažanja u vezi sa primenom H2O2 u smislu da li ima neke neželjene efekte ukoliko se duže primenjuje, u koje vreme dodaje H2O2, na koji na?in dodaje itd...
Ipak mi ovaj preparat izgleda kao epohalno otkri?e...
Pošalji privatnu poruku
beninb
ÄŚlan

Upisano u 08-11-2009 21:48

Pa ?ovijek ti je sve to rekao : "Poceo sam da dodajem 3% hidrogen,10 ml na 100 l vode, svakodnevno, i posle nekih 10-15 dana, situacija se dosta popravila..Koncasta alga je drasticno smanjena, staghorn je pobledela, i vrlo lako se uklanja..Jos uvek imam mali problem sa Rhizolcloniumom, ali nadam se da cu i to uskoro resiti..Da napomenem da nikakvih stetnih efekata po floru i faunu nije bilo, nije stradala niti jedna mahovina, a imam ih dosta, a uz sve to imam i podmladak microrasbora koje su ne znam kojim cudom prezivele i tretman hidrogenom, i izmene vode dva puta nedeljnobiggrin..Sve u svemu, jako sam zadovoljan dejstvom hidrogena, i mislim da cu ga od sada redovno upotrebljavati umesto EC-a..hejhej"
Pošalji privatnu poruku
beninb
ÄŚlan

Upisano u 08-11-2009 22:24

Samo ?u da navedem jednu ?injenicu.
H2O2 ne mijenja hemijski sastav vode, kako to npr. može uraditi CO2, ako se ne koristi kontrolirano, koji svi koristite i konstaantno dodajete u svoje skvarije. Isto tako sa CO2 voda se dosta brže zasiti nego sa O2 i može do?i do gušenja riba.
H2O2 može da našteti ribama i biljkama, ako ga direktno sipate u ve?im koli?inama na iste, trenutno, osloba?anjem oksigena iz spoja, koji je labilan u vanjskim uvjetima.
Sa H2O2 se ?iste otvorene rane u medicini. Ja li?no, kao veterinar koristim H2O2 sa ?iš?enje povreda razne vrste kod životinja.
Alge, kao i bakterije su osjetljivije na razne biološke i hemijske agense nego ribe i biljke, ali se na uštrb toga (da bi opstali u prirodi) veoma brzo razmnožavaju i svugdje su prisutne tj. rasprostranjene.
Mislim da je ovo dovoljno argumenata da se smanji bojazan da ?e se nešto desiti flori i fauni u akvariju, ako se koristi H2O2.
Pošalji privatnu poruku
zika
ÄŚlan

Upisano u 09-11-2009 16:34
beninb, pa znam i ja da ?itam. Nema potrebe da ga citiraš. Ispade da si Kuzmanov "glasnogovornik" da ne kažem "potparol".
Kada sam pitao mislio sam šta posle tih 10-15 dana. Da li nastaviti sa dodavanjem kao neku vrstu preventive ili ne i ukoliko je nastavio da li je imalo štetne posledice i kakve posle tog vremena, kolike i dr... Isto tako kada je dodavao H2O2...ujutru, preko dana, uve?e ili posle gašenja svetla...Vidim da neko pominje sporo dodavanje (koje traje 5 minuta) pa sam u smislu svega toga i postavio pitanje.
Ovim tvojim citiranjem nisam dobio odgovor.
Sve ovo sam mogao i na pp da pitam Kuzmana ali mislim da je za sve ?lanove i posetioce bolje da bude ovako javno...
Izmenio zika u 09-11-2009 16:35
Pošalji privatnu poruku
beninb
ÄŚlan

Upisano u 10-11-2009 00:04

Izvini zika care ako sam te uvrijedio, samo znam da ve?ina ne ?ita temu od po?etka, nego po zadnjoj poruci kreiraju pitanje, mišljenje ili odgovor.
Pošalji privatnu poruku
paleoglodit
ÄŚlan

Upisano u 10-11-2009 00:12
beninb je napisao/la:

Ja sam koristio 25 ml 3% H2O2 na 120 l tank, direktno u vodu kontra od filtera.
Najbolje se to primjeti sipanjem u akvarij rastvora hipermangana u vodu dok ne dobije roza boju, odstoji cca 15 min, a potom hidrogen peroksid dokle god isti ne neutrališe hipermangan.

Rastvor hipermangana kazes. Koliko jak i koliko mnogo rastvora? Kako god da uradis voda ce manje ili vise postati roze sto je relativno, zato reci konkretnu komcentraciju i kolicinu takvog rastvora po litru aq. vode.
Izmenio paleoglodit u 10-11-2009 17:27
zika
ÄŚlan

Upisano u 10-11-2009 16:46
beninb je napisao/la:

Izvini zika care ako sam te uvrijedio, samo znam da ve?ina ne ?ita temu od po?etka, nego po zadnjoj poruci kreiraju pitanje, mišljenje ili odgovor.

Ma kakva uvreda...sve je ok. Javio sam ti se na pp s pitanjem...a od odgovora ni traga...
Pozz
Pošalji privatnu poruku
beninb
ÄŚlan

Upisano u 10-11-2009 17:55

Cca 10 g hipermangana se rastvori u 100 ml vode. Jedna kap ide na 1l vode u akvariju.
Pošto je teško odrediti koli?inu vode u gusto zasa?enim akvarijumima ta?no doziranje je teško izvesti, ali nek vas to ne zabrinjava jer ove koli?ine hipermangana nisu toksi?ne (ako napravite i blago ja?u koncentraciju). Iz tog razloga sam pisao cca i napomenuo boju. U svako slu?aju pratite ribe, ako ih imate u akvariju. One se lagano umire i po nj ponašanju možete zaklju?iti kopja je doza optimalna. Kada je akvarij ?ist boja hipermangana prilikom aplikacije se mjenja neznatno, dok kod zaprljanih isti izreaguje i dobiva sme?u boju.
Pored ovoga ja hipermangan koristim za dezinfekciju opreme za akvarij. Nove biljke, prije sadnje, potapam u otopinu hipermangana cca 30 min da bi sprije?io unos bolesti riba i bilja
Pošalji privatnu poruku
Stranica 4 od 5 < 1 2 3 4 5 >
Idi na:
Meni
ONLINE prodaja
stari FORUM
AKVARIJUM CENTAR
Akvarijum Centar
Izrada akvarijuma
OdrĹľavanje akvarijuma
Juwel akvarijumi
Slike akvarijuma
AKCIJE, AC
Akvarijumske ribice
3D pozadine
PostExpress
KATEGORIJE PROIZVODA - najprodavanije
Kompresori Resun LP
Kanister filteri za akvarijum
Pumpe za fontane
Tetra Diskus
Kvarcni pesak za akvarijum
Oprema za akvarijum

Prijava
Korisničko ime

Lozinka

Zaboravili ste lozinku?
Zatražite novu OVDE.

Gosti: 161
Nema ÄŤlanova prisutnih

Registrovanih: 2,771
Neaktiviranih ÄŤlanova: 0
Najnoviji: Akvarijum Studio

Zadnji ÄŤlanci
Vrste i uzgajanje sl...
Proizvodjac za CO2 (...
Kozice za akvarijum ...
Lepljenje (pravljenj...
Kompakt Fluorescentn...
Postizanje efekta du...
Vodene paprati - Tip...
Filtracija u nature ...
T5 (HO) i T8 rasvjeta
Trimovanje biljaka u...
CO2 drop checker
Trimovanje stabljika...
Iwagumi - odrzavanje...
Alge i biljke
Iwagumi - kreiranje ...
Principi i tehnike u...
Iwagumi - principi p...
PPS-pro na?in doziranja
Odgovarajuce doziran...
Put do finalnog izgl...
Razvoj supstrata u "...
Identifikacija mahovina
Nature aquarium, aqu...
Tajne holandskog sti...
DIY Makroelementi st...
Principi aquascapinga
Low light biljni akv...
Biljke prednjeg plan...
Zid od mahovine
Dugorocno odrzavanje...
Filtracija u biljnom...
Metal halogena - MH ...
Drvo i bilje na njemu
Neocaridina denticul...
Rastvorljivost gasov...
EI sistem doziranja
Kontrola algi u bilj...
Cryptocoryne - prepo...
Znacaj mikro i makro...
DIY neonsko osvetljenje
Podloga u akvarijumu
Slama u borbi protiv...
Biotopski akvarijum ...
Supstrat za cvece ka...
Uzgoj biljaka u Hydr...
Aquascaping
Kamen i drvo - dekor...
Sezona biljaka
Razmnozavanje akvari...
Otvoren akvarijum
Osvetljenje za akvar...
Dodavanje CO2 u akva...
Makro i mikro elementi
Vrste algi

Akvarijum Centar 1, ADRESA: Ugrinovačka 116 f, Zemun, Beograd, PAK 200461, Srbija, TELEFON: 065 / 82 52 755 FAX: 065 / 82 52 755 EMAIL: akvarijumcentar1@gmail.com MATIČNI BROJ: 64401467 PIB: 109748569 RADNO VREME: radnim danima 10:00–20:00, subotom 10:00–16:00,