PO─îETNA ONLINE prodaja stari FORUM Tekstovi Galerija Pretraga AKVARIJUM CENTAR FB stranica FB slike akvarijuma July 21 2019 14:43:01
Akvarijum Centar

Juwel akvarijumi

Ponuda ribica - cene

Baner

Atman EF-4

Izrada akvarijuma

Vidi temu
Aqua art - saveti i ideje za akvaristiku | BILJNA AKVARISTIKA | Alge
Stranica 5 od 5 << < 2 3 4 5
Autor RE: Crna ?upava i H2O2
gMajstor
─îlan

Reputacija: [ 0 ]
Registrovan: 12.08.09
Upisano u 18-11-2009 17:25
Dakle da dodam sad opet posle odredjenog vremena. nisam primetio nikakve stetne posledice a najmanje jednom nedeljno H2O2 koristim za suzbijanje ili crne cupave ili zelene alge. Dakle racunica je laka happy H2O2 zaista ne steti bilju (ako se koristi umereno) a najbolje efekte ostavlja ako se prska direktno po algi happy Dakle sad krece ispitivanje posto vec par dana dodajem samo uvece posle gasenja 5ml (u 50 l), pa cu da izvestim o napredku i sta i kako happy
www.barnak.co.rs Pošalji privatnu poruku
paleoglodit
─îlan

Reputacija: [ +5 ]
Registrovan: 18.10.08
Upisano u 19-11-2009 08:10
Da dodam da i ja da vec tri dana rokam po 10ml svezeg H2O2 u aq od 35 lit. Ona poljana sa lagama na slici je mestimicno totalno pocrkalahaha.
Biljke ne pokazuju "uznemirenost" a ni ribe.
Nista direktno ne Üpricam nego pauÜalno a kanister ne iskljucujemcool

Napominjem da je jako vazno da bude svez hidrogen koji niste cesto muckali ili vam je ispadao iz ruku posle otvaranja.:intheeye:
Izmenio paleoglodit u 19-11-2009 08:11
toddush@hotmail.com Pošalji privatnu poruku
beninb
─îlan

Registrovan: 18.08.09
Upisano u 19-11-2009 23:23

Ma ?isto zdravlje bolan :loudjoy:.
Od te silne pozitive nemojte samo sebe po?et rokat sa H2O2 :boske::boske:
Pošalji privatnu poruku
gMajstor
─îlan

Upisano u 05-12-2009 15:34
E idemo dalje sto se tice zapazanja.
Dakle skoro svako vece sam dodavao 10ml H2O2 na skoro 50 litara vode direktno u vodu. Akvarijum je bio jako ubiljen, sad sam ga sisao (morao sam jer bi bilje zagusilo ribice).
Stetne posledice nisam primetio po bilje, crna cupava pod kontrolom, mada iskreno mislim da nema neki uticaj na vec postojecu kad se sipa samo u vodu. Direktno kad se sipa na crnu cupavu pokazuje odlicne rezultate, samo jednim tretiranje crna cupava odumire.

Iskustvo: Nanositi na crnu cupavu spricem, ali na spric staviti iglu da bi se u sto manjoj kolicini nanosio, ovaj sistem daje odlicne rezultate. Ne smeta mahovini ni malo. I moze da se nanosi cak i kad ima komesanje vode u akvarijumu (primer: kod mene je atmanov filter 450 litara za sat protok). Idealna kolicina je 30ml na 100 litara vode (moze i dva puta vise od toga, ali ... )

Dva negativna zapazenja:
1. Primetio sam Drezga ne podnosi H2O2 (meni se skroz raspala, mada moram reci da se raspala i ortaku koji nije dodavao H2O2, a od njega sam ga dobio, mora da je bila neka sezonska).
2. Posle dodavanja H2O2 u vodu ili direktno na crnu cupavu algu, pojavljuje se mestimicno zelena koncasta alga po listovima koji su pri povrsini direktno ispod svetla
bio_biofizicar
─îlan

Reputacija: [ +19 ]
Registrovan: 10.02.09
Upisano u 05-12-2009 21:25
2. Posle dodavanja H2O2 u vodu ili direktno na crnu cupavu algu, pojavljuje se mestimicno zelena koncasta alga po listovima koji su pri povrsini direktno ispod svetla

Ako sam dobro shvatio na istim listovima ispod svetla gde je nekada carevala crna cupava.
Mozda se zelena koncasta hrani ostatcima raspadanja crne cupave ili popunjava upraznjenu ekolosku nisu...?
A kako kod tebe H2O2 deluje na nju (zelenu koncastu) i tackastu?
hejhej
Izmenio bio_biofizicar u 05-12-2009 21:26
Pošalji privatnu poruku
gMajstor
─îlan

Upisano u 06-12-2009 14:37
bio_biofizicar je napisao/la:

Ako sam dobro shvatio na istim listovima ispod svetla gde je nekada carevala crna cupava.
Mozda se zelena koncasta hrani ostatcima raspadanja crne cupave ili popunjava upraznjenu ekolosku nisu...?
A kako kod tebe H2O2 deluje na nju (zelenu koncastu) i tackastu?
hejhej

Ne na istim listovima. Kazem na listovima koji su na vrhu direktno ispod svetla. Dakle na tim listovima nema crne, jer ti listovi jako brzo rastu. Crna cupava barem kod mene, se najcesce pojavljuje po kamenju ili na nani. Dakle zelena koncasta se pohjavljuje dalje. i obavezno posle dodavanja H2O2. E sad, ako sipam H2O2 direkno na nju, posle dva tri tretiranja (zelena koncasta) pobeli skroz i istopi se. Tackastu algu nemam, barem za sad, tj imao sam ako mislis na tu sto je na staklu, ali sam malo pojacao doziranje NPK i nestala je.
jedno moje zapazanje, mozda gresim, ali mislim da zelena koncasta alga voli mirnu vodu bogatu kiseonikom i hranljivim materijama, ali mislim da je kiseonik (O2) presudan.
Rasko_Pa
─îlan

Registrovan: 31.07.09
Upisano u 06-12-2009 16:09
mislim da je kiseonik (O2) presudan.

I ja sam stekao ovaj utisak.
Pošalji privatnu poruku
dexter1974
─îlan

Reputacija: [ +2 ]
Registrovan: 23.11.07
Upisano u 06-12-2009 20:42
paleoglodit je napisao/la:
Da dodam da i ja da vec tri dana rokam po 10ml svezeg H2O2 u aq od 35 lit. Ona poljana sa lagama na slici je mestimicno totalno pocrkalahaha.
Biljke ne pokazuju "uznemirenost" a ni ribe.
Nista direktno ne Üpricam nego pauÜalno a kanister ne iskljucujemcool

Paleo kakvi su rezultati posle nekog vremena.Da li je bilo nekakvih posledica po stanovnike sto jedne sto druge,i na koje alge deluje kod tebe.
Da li ti je cela doza bila ista svaki dan i koliko je trajao tretman.
cerak011@hotmail.com www.aquaplants.org Pošalji privatnu poruku
paleoglodit
─îlan

Reputacija: [ +5 ]
Registrovan: 18.10.08
Upisano u 06-12-2009 21:40
Nisam istrajao pa sam samo 7 dana ubacivao. Alge su one sa slike. Ni sam ne znam koje su (valjda mesavina) . Cudno ali prvo je jedan veliki komad deo tepiha bas riknuo a onda je poceo da se obnavlja polako. HM je bila osisana pa je mozda to uzrok kao i delimicno ostecenje HM usled hidrogena sto samtek kasnije primetio.

Ipak cu morati sve da resetujem jer one rastu iz podloge.zzz
Izmenio paleoglodit u 06-12-2009 21:41
toddush@hotmail.com Pošalji privatnu poruku
isnogood
─îlan

Reputacija: [ +6 ]
Registrovan: 13.07.09
Upisano u 07-12-2009 01:53
Dakle ovako H2O2 mi sluzi za suzbijanje algi a EC koristim normalno kao djubrivo plus mikro i makro elementi. CO2 ne dodajem vise jer mislim da trenutno za tim nemam potrebe

Mislim da gresis za dodavanje CO2.
Ja sam se crne cupave resio sa ustaljenim (zamenio kvasac sa bocom) dodavanjem CO2. Tacnije tako sam zaustavio sirenje,a povlaci se previse sporo za moj ukus, pa sam u maloj meri (3ml) "prskao" H2O2 na jednom mestu gde je ostala crna cupava. To cu nastaviti da radim, ali jednom nedeljno, deo po deo.
Mislim da H2O2 moze da posluzi za privremeno saniranje problema, ali da nije resenje problema.
http://www.wkf.net/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=25:BELGRADE,%20SERBIA%202010&I Pošalji privatnu poruku
isnogood
─îlan

Reputacija: [ +6 ]
Registrovan: 13.07.09
Upisano u 10-01-2010 00:39
Osim crne cupave moja iskustva govore da i zelena tackasta ne podnosi H2O2, barem kada se direktno nanosi na zahvacenu povrsinu.

Moju dozu od 3ml sam povecavao postepeno i dosao do 15ml na 33 litra, svaki drugi, treci dan. Direktno sam nanosio, crevo na spric i udri.

Radi posao, definitivno i ne vidim nikakve stetne posledice, osim drezge kojoj se stabljika raspada.
http://www.wkf.net/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=25:BELGRADE,%20SERBIA%202010&I Pošalji privatnu poruku
Stranica 5 od 5 << < 2 3 4 5
Idi na:
Meni
ONLINE prodaja
stari FORUM
AKVARIJUM CENTAR
Akvarijum Centar
Izrada akvarijuma
Odr┼żavanje akvarijuma
Juwel akvarijumi
Slike akvarijuma
AKCIJE, AC
Akvarijumske ribice
3D pozadine
PostExpress
KATEGORIJE PROIZVODA - najprodavanije
Kompresori Resun LP
Kanister filteri za akvarijum
Pumpe za fontane
Tetra Diskus
Kvarcni pesak za akvarijum
Oprema za akvarijum

Prijava
KorisniŔko ime

Lozinka

Zaboravili ste lozinku?
Zatra×ite novu OVDE.

Gosti: 185
Nema ─Źlanova prisutnih

Registrovanih: 2,771
Neaktiviranih ─Źlanova: 0
Najnoviji: Akvarijum Studio

Zadnji ─Źlanci
Vrste i uzgajanje sl...
Proizvodjac za CO2 (...
Kozice za akvarijum ...
Lepljenje (pravljenj...
Kompakt Fluorescentn...
Postizanje efekta du...
Vodene paprati - Tip...
Filtracija u nature ...
T5 (HO) i T8 rasvjeta
Trimovanje biljaka u...
CO2 drop checker
Trimovanje stabljika...
Iwagumi - odrzavanje...
Alge i biljke
Iwagumi - kreiranje ...
Principi i tehnike u...
Iwagumi - principi p...
PPS-pro na?in doziranja
Odgovarajuce doziran...
Put do finalnog izgl...
Razvoj supstrata u "...
Identifikacija mahovina
Nature aquarium, aqu...
Tajne holandskog sti...
DIY Makroelementi st...
Principi aquascapinga
Low light biljni akv...
Biljke prednjeg plan...
Zid od mahovine
Dugorocno odrzavanje...
Filtracija u biljnom...
Metal halogena - MH ...
Drvo i bilje na njemu
Neocaridina denticul...
Rastvorljivost gasov...
EI sistem doziranja
Kontrola algi u bilj...
Cryptocoryne - prepo...
Znacaj mikro i makro...
DIY neonsko osvetljenje
Podloga u akvarijumu
Slama u borbi protiv...
Biotopski akvarijum ...
Supstrat za cvece ka...
Uzgoj biljaka u Hydr...
Aquascaping
Kamen i drvo - dekor...
Sezona biljaka
Razmnozavanje akvari...
Otvoren akvarijum
Osvetljenje za akvar...
Dodavanje CO2 u akva...
Makro i mikro elementi
Vrste algi

Akvarijum Centar 1, ADRESA: Ugrinova─Źka 116 f, Zemun, Beograd, PAK 200461, Srbija, TELEFON: 065 / 82 52 755 FAX: 065 / 82 52 755 EMAIL: akvarijumcentar1@gmail.com MATI─îNI BROJ: 64401467 PIB: 109748569 RADNO VREME: radnim danima 10:00ÔÇô20:00, subotom 10:00ÔÇô16:00,