POČETNA ONLINE prodaja stari FORUM Tekstovi Galerija Pretraga AKVARIJUM CENTAR FB stranica FB slike akvarijuma November 17 2019 15:30:31
Akvarijum Centar

Juwel akvarijumi

Ponuda ribica - cene

Baner

Atman EF-4

Izrada akvarijuma

Vidi temu
Aqua art - saveti i ideje za akvaristiku | BILJNA AKVARISTIKA | Alge
Stranica 1 od 3 1 2 3 >
Autor Zelena voda
Brainman
Administrator

Reputacija: [ +7 ]
Registrovan: 08.03.07
Upisano u 30-10-2008 12:44
U jednom akvarijumu sam namerno napravio uslove zelene vode, u drugom sasvim slucajno, jer se prenosi iz akvarijuma u akvarijum kao virus. U jednom sam ispustio vodu, dodao novu i stavio grane vrbe, u drugom nisam menjao vodu, ali sam takodje stavio vrbu. Detaljan izvestaj o sledi ovih dana, parametri vode, koncentracije CO2, kao i stanje u oba akvarijuma.
Pošalji privatnu poruku
Autor RE: Zelena voda
tompa
Član

Reputacija: [ +5 ]
Registrovan: 08.05.07
Upisano u 30-10-2008 13:32
ma da??!?! molim te javi ?im prije koji su to uvjeti za zelenu vodu i kako ih odstraniti, jer sam ja mjesec dana i neto sitno vodio rat s time, i JEDVA se rijeio te napasti.

ipak, moram spomenuti da se nije "proirila" na drugi akvarij, iako sam u par navrata ruke mo?io u jedan pa u drugi... zzz
Izmenio tompa u 30-10-2008 13:32
Pošalji privatnu poruku
Brainman
Administrator

Upisano u 30-10-2008 14:23
Da li je i drugi akvarijum imao solidno osvetljenje osvetljenje? Ovde je rec o identicnim akvarijumima, sa identicnom podlogom, osvetljenjem...
Pošalji privatnu poruku
photoivek
Član

Reputacija: [ 0 ]
Registrovan: 12.10.07
Upisano u 30-10-2008 14:55
ja sam imao zelenu vodu i nije joj bilo leka.
sve sam rasturio i sve ponovo....

verovatno se pojavila u kombinaciji sledecih faktora:

+ zemlja za cvece
+ nedovoljno krupna podloga da biljke razvijaju korenje
+ jako svetlo
+ nedjubrenje_____
= ZELENA VODA

CO2 je dodavan ali nije nista vredelo... zamracivao sam aq na 4 dana uz dodavanje easycarbo-a..... na kraju je aq ispraznjen oriban i postavljen ponovo ali ovog puta je sve islo kako su mi pametniji rekli a ne po mojoj improvizaciji....
Izmenio photoivek u 30-10-2008 14:58
Pošalji privatnu poruku
dexter1974
Član

Reputacija: [ +2 ]
Registrovan: 23.11.07
Upisano u 30-10-2008 17:24
Zelenu vodu sam uvek odstranjvao sa UV-lampom.UV-lampa i redovna dnevna promena vode je po meni pravo resenje za ovu napast.
cerak011@hotmail.com www.aquaplants.org Pošalji privatnu poruku
tompa
Član

Upisano u 30-10-2008 20:05
Brainman je napisao/la:
Da li je i drugi akvarijum imao solidno osvetljenje osvetljenje? Ovde je rec o identicnim akvarijumima, sa identicnom podlogom, osvetljenjem...

ovaj drugi (manji) ima ?ak i ja?u rasvjetu. ali nekako s njim nikad nemam problema (moram pokucati u drvo!!)
Pošalji privatnu poruku
deep blue
Član

Registrovan: 24.08.07
Upisano u 30-10-2008 20:47
Izvadite ribu,dobro aerisete akvarijum i pustite dafniju unutra i za 7-10 dana nema vise fitoplanktona/zelene vode.Naravno ovo resava posledicu a ne uzrok.Ja nisam nikada imao ovaj problem u akvarijumu,sta vise nekoliko puta sam se trudio(par puta i neuspesno) da je napravim za hranjenje....
Pošalji privatnu poruku
photoivek
Član

Registrovan: 12.10.07
Upisano u 31-10-2008 13:22
deep blue je napisao/la:
Izvadite ribu,dobro aerisete akvarijum i pustite dafniju unutra i za 7-10 dana nema vise fitoplanktona/zelene vode.Naravno ovo resava posledicu a ne uzrok.Ja nisam nikada imao ovaj problem u akvarijumu,sta vise nekoliko puta sam se trudio(par puta i neuspesno) da je napravim za hranjenje....

sledeci put kada ti bude trebalo napravicu ti je ja...
secam se recepta...
Pošalji privatnu poruku
Igor_B
Član

Registrovan: 15.12.07
Upisano u 31-10-2008 20:47
Uh, ja sam upravo u fazi 'borbe' crybaby mijenjam 1/3 vode svakih dva dana, evo ve? tre?u sedmicu, nazire se da je bolje, ali je fakat tegoba. pomiljam i na hemiju (ako postoji neto efikasno i ne toliko loe za biljke?). ina?e, akvarij je do tada bio u odli?nom stanju. sada, biljke ve? pokazuju znakove propadanja koliko se uop?e moe nazrijeti (micranthenum umbrosum, hemianthus call.,..). co2 sistem i dalje radi 24/7, pokuao sam i EC nekoliko dana, ali kao da je bilo gore.
naletio sam i na podatak da bi dobro bilo drati akvarij u mraku 3 dana... ne znam sam...:smiley13:
Pošalji privatnu poruku
dexter1974
Član

Reputacija: [ +2 ]
Registrovan: 23.11.07
Upisano u 31-10-2008 21:52
dexter1974 je napisao/la:
Zelenu vodu sam uvek odstranjvao sa UV-lampom.UV-lampa i redovna dnevna promena vode je po meni pravo resenje za ovu napast.

Probaj ovakohejhej
cerak011@hotmail.com www.aquaplants.org Pošalji privatnu poruku
miti
Član

Registrovan: 01.02.08
Upisano u 31-10-2008 21:56
Uv lampe proizvodi Sylvania pod nazivom Germicidal imas njihovo predstavnistvo u Bg pa se raspitaj
Pošalji privatnu poruku
tompa
Član

Upisano u 31-10-2008 22:38
ja sam akvarij drao u mraku nekoliko dana i to u nekoliko navrata. i nije pomoglo. mijenjao vodu 30%, pa 50%, pa 99%. i SVAKI puta se povratilo. onda sam odustao. radi posla nisam imao vremena pretjerano se baviti akvarijem kojih mjesec dana. onda sam se opet primio posla - mijenjanje vode i malo mraka... i nestalo. ali mjesec dana sam se bezuspjeno mu?io. mislim da to funkcionira na principu obrnute psihologije: ako ba eli rijeiti problem, ne funkcionira. ako te ba briga, nestane skoro pa samo od sebe. haha
Pošalji privatnu poruku
Brainman
Administrator

Upisano u 31-10-2008 22:58
I diatom filter ce sigurno pomoci, ali nema ga nigde naci...UV-C lampa, odnosno UV sterilizator ce takodje zasigurno pomoci, ali ovu temu sam otvorio zbog vrbe, da se isproba situacija sa njom, jer je dostupna svima. Totalno zamracenje na 5 dana ce dati neke rezultate, a dafnije bih voleo da imam zbog drugih stvari haha

Promena za sada ima, ali detaljan izvestaj sledi, kada se experiment zavrsi.
Pošalji privatnu poruku
Renta
Član

Reputacija: [ +4 ]
Registrovan: 11.05.07
Upisano u 01-11-2008 21:12
Ima lijeka i djeluje preko no?i. Radi se o preparatu TetraPond AlgoRem. Poslije jedne doze nikad vie problema s njom..prohujalo s vihorom!cool
Pošalji privatnu poruku
Belmondo
Član

Registrovan: 03.11.07
Upisano u 02-11-2008 17:09
Meni se prosle godine sama od sebe odjednom zazelenila. Citao sam da se u akvarijum stavi grana od vrbe, te dafnije, te zamraci akvarijum par dana. Vrbu nisam ubacivao jer sam od nekog cuo da mu nije pomoglo, dafnije nisam ubacivao jer bi ih ribe potamanile za par minuta a nisam hteo da iskljucujem svetlo zbog biljaka vec sam svaki dan menjao 50% vode. Jeste da je bilo smor ali sam bio bas uporan. Neko je morao posustati, ili alge ili ja. Bitka je dugo trajala ne bih znao tacno reci koliko ali mozda cak i mesec dana (mozda malo manje) ali sam dobio bitku nekako. U zivotu se nisam toliko smorio od menjanja vode.
http://bojan.mycity.co.yu/ Pošalji privatnu poruku
Prle
Član

Registrovan: 08.09.08
Upisano u 13-11-2008 14:04
Brainman ima li napretka?
Vec dugo ne iznosis promene, ako ih ima. A bas me zanima "radi" li vrba kao sto bi trebalo.
Pošalji privatnu poruku
Brainman
Administrator

Upisano u 13-11-2008 21:12
Vrba ne "radi" na na?in po podacima koje sam nalazio po netu, vremenski period se ne uklapa, jer se govori o periodu od 8 dana. Ja sam vrio izmene vode, moda je tu bila greka... Fosfati oko 1, Nitrati 40. Skoro sasvim sam siguran da je uzrok ove pojave ja?e osvetljenje sa duim fotoperiodom. Metodu koju sam krenuo da isprobavam se zasniva na neizmeni?noj izmeni vode. (prethodno ribe prebaciti u karantinski ili pomo?ni akvarijum) Potrebna su 2 batenska creva, jedan da izvla?i vodu, drugi da dodaje sveu. Prvo ispustiti polovinu akvarijuma, pa zatim krenuti u neizmeni?no menjanje vode. Sam proces odraditi nave?er i po potrebi, proces ponoviti sutra uve?e. Za sada je dalo nekih rezultata...UV lampa ?e vas reiti problema, sa vrbom slaba vajda, za neizmeni?no menjanje vode, ?u vas izvestiti naknadno.
Pošalji privatnu poruku
Brainman
Administrator

Upisano u 01-12-2008 22:16
Da osveim temu, poto ima novih saznanja, u akvarijumu bez riba i filtera, sam dodao Hipermangan, jer me je Renta mallo zagolicao sa ovim preparatom, koji radi po principu koagulacije "algi", koje filter pokupi.Nakon 5-6 sati video sam tanak zeleni film koji se napravio na povrini vode. DIY surface skimmer je to lepo pokupio, prilikom izmene vode i za sada je voda OK. U drugi akvarijum sam stavio UV sterilizator i nakon 24 ?asa dolo je do napredka, ali daleko od bistre vode.
Pošalji privatnu poruku
Piton ex Fantom
Član

Registrovan: 15.03.07
Upisano u 02-12-2008 02:00
To je umelo da mi se dogodi u novoformiranom akvarijumu. Mislim da je upravo zamena dela vode najveca greska, jer Euglena ili biljni plankton isto kao i infuzorija imaju strahovito brz razvoj, ali isto tako ako se ne vrsi zamena vode, ona izumre. Jednostavno ne treba dirati akvarijum.
Slazem se sa Rentom, Tetra Algo Rem, je najbolja stvar za bilo kakvo cvetanje vode. Bukvalno za sat vremena ce sve vezati za sebe praveci na dnu zelatinastu masu koja se lako pokupi crevom. Inace Tetra Algo Rem za sebe vezuje i infuzoriju.
Tetra Algo Rem je preparat za jezera, ali se moze slobodno koristiti i u akvarijumu.
Pošalji privatnu poruku
Brainman
Administrator

Upisano u 10-12-2008 20:15
Hipermangan sigurno odradjuje posao i ne unistava bilje, ali ribe moraju biti van akvarijuma, tokom tretmana, inace :gameover:. Doza koju sam koristio je pola kafene kasicice hipermangana na 150 litara vode (nemam analiticku vagu, tako da ste dobili orijentcionu meru) . Nakon odredjenog vremena tamna boja dobija zutu nijansu, da bi kasnije krenulo sa bistrenjem akvarijuma i sam proces se zavrsava za oko 36 sati. Tretman je najbolje zapoceti navece, zbog svetla naravno.... Kada se voda kristalno izbistri zameniti 30% vode, zbog povecanih nitrata u vodi. Toliko od mene i najjeftinijem resenju u odstranjivanju ove "napasti".
Pošalji privatnu poruku
Stranica 1 od 3 1 2 3 >
Idi na:
Meni
ONLINE prodaja
stari FORUM
AKVARIJUM CENTAR
Akvarijum Centar
Izrada akvarijuma
Održavanje akvarijuma
Juwel akvarijumi
Slike akvarijuma
AKCIJE, AC
Akvarijumske ribice
3D pozadine
PostExpress
KATEGORIJE PROIZVODA - najprodavanije
Kompresori Resun LP
Kanister filteri za akvarijum
Pumpe za fontane
Tetra Diskus
Kvarcni pesak za akvarijum
Oprema za akvarijum

Prijava
Korisniko ime

Lozinka

Zaboravili ste lozinku?
Zatraite novu OVDE.

Gosti: 179
Nema članova prisutnih

Registrovanih: 2,771
Neaktiviranih članova: 0
Najnoviji: Akvarijum Studio

Zadnji članci
Vrste i uzgajanje sl...
Proizvodjac za CO2 (...
Kozice za akvarijum ...
Lepljenje (pravljenj...
Kompakt Fluorescentn...
Postizanje efekta du...
Vodene paprati - Tip...
Filtracija u nature ...
T5 (HO) i T8 rasvjeta
Trimovanje biljaka u...
CO2 drop checker
Trimovanje stabljika...
Iwagumi - odrzavanje...
Alge i biljke
Iwagumi - kreiranje ...
Principi i tehnike u...
Iwagumi - principi p...
PPS-pro na?in doziranja
Odgovarajuce doziran...
Put do finalnog izgl...
Razvoj supstrata u "...
Identifikacija mahovina
Nature aquarium, aqu...
Tajne holandskog sti...
DIY Makroelementi st...
Principi aquascapinga
Low light biljni akv...
Biljke prednjeg plan...
Zid od mahovine
Dugorocno odrzavanje...
Filtracija u biljnom...
Metal halogena - MH ...
Drvo i bilje na njemu
Neocaridina denticul...
Rastvorljivost gasov...
EI sistem doziranja
Kontrola algi u bilj...
Cryptocoryne - prepo...
Znacaj mikro i makro...
DIY neonsko osvetljenje
Podloga u akvarijumu
Slama u borbi protiv...
Biotopski akvarijum ...
Supstrat za cvece ka...
Uzgoj biljaka u Hydr...
Aquascaping
Kamen i drvo - dekor...
Sezona biljaka
Razmnozavanje akvari...
Otvoren akvarijum
Osvetljenje za akvar...
Dodavanje CO2 u akva...
Makro i mikro elementi
Vrste algi

Akvarijum Centar 1, ADRESA: Ugrinovačka 116 f, Zemun, Beograd, PAK 200461, Srbija, TELEFON: 065 / 82 52 755 FAX: 065 / 82 52 755 EMAIL: akvarijumcentar1@gmail.com MATIČNI BROJ: 64401467 PIB: 109748569 RADNO VREME: radnim danima 10:00–20:00, subotom 10:00–16:00,