POČETNA ONLINE prodaja stari FORUM Tekstovi Galerija Pretraga AKVARIJUM CENTAR FB stranica FB slike akvarijuma November 17 2019 16:05:17
Akvarijum Centar

Juwel akvarijumi

Ponuda ribica - cene

Baner

Atman EF-4

Izrada akvarijuma

Vidi temu
Aqua art - saveti i ideje za akvaristiku | BILJNA AKVARISTIKA | Alge
Stranica 2 od 3 < 1 2 3 >
Autor RE: Zelena voda
Renta
Član

Reputacija: [ +4 ]
Registrovan: 11.05.07
Upisano u 11-12-2008 01:14
Ajde glavno da je otilo Brainman. Ja se nisam sjetio s tim probavati ali sam s Tetrom bio oduevljen. Ubacio sam nave?er, ujutro je voda bila kao da sam izmijenio najmanje pola-?ista kao izvorska. A najbolje je to preparat nije tetan za ribe pa ih ne treba vaditi. Ma prva liga!biggrin
Pošalji privatnu poruku
Piton ex Fantom
Član

Reputacija: [ 0 ]
Registrovan: 15.03.07
Upisano u 11-12-2008 02:59
Brain, samo ako ima podloge u akvarijumi, mozda ce trebati jos vise desetina izmena vode da se izbaci hipermangan koji je stetan za ribe.
Tetrin preparat kosta desetak eura za 5 tona vode, tako da mislim da je mnogo pogodnije i bezopasnije od hipermangana.
Pošalji privatnu poruku
Brainman
Administrator

Reputacija: [ +7 ]
Registrovan: 08.03.07
Upisano u 11-12-2008 09:21
fantom je napisao/la:
Brain, samo ako ima podloge u akvarijumi, mozda ce trebati jos vise desetina izmena vode da se izbaci hipermangan koji je stetan za ribe.
Tetrin preparat kosta desetak eura za 5 tona vode, tako da mislim da je mnogo pogodnije i bezopasnije od hipermangana.

Ljudi su ranije, neki i danas lece ribe sa hipermanganom, tako da je premalo vremena da se eventualno "veze" sa podlogom, tako da navedena konstatacija ne pije vodu i ribe vec plivaju u tretiranom akvarijumu(videcemo koliko dugo biggrin). Ovde sam napisao da se radi o najjeftinijem resenju, a ne o jedinom mogucem. Rekao sam da je diatom filter najefikasniji, ali i njega nema po radnjama, kao ni ovog Tetrinog proizvoda, licno sam ga trazio, da ne bude zabune...Imalo je nekih Serinih preprata za jezera, ali su kostali po 20ak eura, tako da mislim da je isplativije resenje UV sterilizator, koji moze da se nadje za 30ak eura...UV sterilizator je obavio posao za oko 4 dana. Ukoliko ribe naprave :gameover: javljam se da potvrdim :Thumb:
Pošalji privatnu poruku
Brainman
Administrator

Upisano u 11-12-2008 09:25
Renta je napisao/la:
Ajde glavno da je otilo Brainman. Ja se nisam sjetio s tim probavati ali sam s Tetrom bio oduevljen. Ubacio sam nave?er, ujutro je voda bila kao da sam izmijenio najmanje pola-?ista kao izvorska. A najbolje je to preparat nije tetan za ribe pa ih ne treba vaditi. Ma prva liga!biggrin

Ma ja sam radio ovo radi testa, cisto sam imao visak vremena...Imam UV sterilizator, tako da nisam morao da se majem sa svim ovim, rekoh mozda ce nekome da pomogne....Uglavnom vrba nije pomogla haha
Pošalji privatnu poruku
Piton ex Fantom
Član

Registrovan: 15.03.07
Upisano u 11-12-2008 11:30
Ma skapirao sam sta si hteo da kazes, vec mislim da ubacivanje teskih metala nije ninmalo pametno. Kada se zameni deo vode, ribe ce plivati unutra i nece odmah uginuti. Ali teski metali ce se vremenom nagomilavati u organizmu i polaklo ubijati ribu, jer teske metale niko nije izbacio iz organizma, a zna se gde oni udaraju: u mozak i u polne organe.
Pošalji privatnu poruku
Malky
Član

Registrovan: 30.05.07
Upisano u 12-12-2008 16:15
danas prije nekih sat vremena stavio TetraPond AlgoRem i mogu reci samo da sam odusevljen reakcijom.

voda je vec pocela poprimat boju kakva treba biti, savrseno
Pošalji privatnu poruku
kojot
Član

Reputacija: [ +6 ]
Registrovan: 18.12.08
Upisano u 09-03-2009 22:25
TetraPond AlgoRem gde naci na pp.Kolko juce voda je bila bistra,jutros kao da se pojavilo malo infuzorije,reko ko ga je:cenzu:
kad sam dosao s'posla nisam video zadni plan,ma more ni srednji,tako da ako ima novih dostignuca vezanih za cvetanje vode ja bih pokrenuo ovu temu.Hvala unapred.
Izmenio kojot u 09-03-2009 22:26
Pošalji privatnu poruku
mojo
Član

Reputacija: [ +1 ]
Registrovan: 19.08.09
Upisano u 22-03-2010 14:47
Da malo obnovim ovu temu. Problem zelene vode imam ve? oko mesec dana. Od tada menjem vodu dva puta nedeljno. I nakon prve nedelje voda se potpuno izbistrila. Nastavio sam sa istim tempom izmene vode, me?utim ova napast se opet pojavila. ?ekao sam kao i predhodni put 10 dana me?utim ni nagovetaja da se izbistri. Kako sam po?eo da gubim strpljenje, pribegao sam drasti?nim metodama, tj. hipermanganu. Na 75l vode sam dodao ?etvrt kaice i ?ekao 36 sati. Voda je promenila boju u narandastu, me?utim nije se izbistrila. Zatim sam promenio 50% vode, me?utim voda je i dalje ostala mutna. Nastavio sam sa zamenama vode dvaputa nedeljno, voda je bila mutna negde oko nedelju dana, a kasnije je opet pozelenela. Gde sam pogreio i da li sam napravio neki propust, ko zna. Fakat je da nisam reio problem.
Ostaje mi da sada probam i sa Tetra pond algo rem, ali ne zanam gde da nabavim. Sve informacije, na PP, gde se moe na?i u zemlji Srbiji su dobrodole. URGENTNO JE.
Pošalji privatnu poruku
Aleksandar
Administrator

Reputacija: [ +13 ]
Registrovan: 09.03.07
Upisano u 22-03-2010 15:24
UV Sterilizator 100% reava problem cvetanja vode.
A zamene vode je jedno od reenja koje treba primenjivati zajedno sa ostalim faktorima kao to su: smanjenje fotoperioda, redukcija hranjenja riba, smanjeno dodavanja hemije za prehranu bilja i to hitnije aktiviranje bioloke filtracije.
Pošalji privatnu poruku
mojo
Član

Reputacija: [ +1 ]
Registrovan: 19.08.09
Upisano u 23-03-2010 09:29
Sve to si naveo je odra?eno. Jedino moda moe da se smanji fotoperiod,mada mislim da je i to OK, naime drim ga na 5-2-5, koristim 3x18w Osram Lumilux i 1x18w Sylvania Grolux na akvarijum od 75L. Bioloka filtracija je uspostavljna, akvarijum je star neto manje od tri meseca, ribe jo uvek nemam jer prim CO2. to se ti?e hemije nitrate kontroliem i ispod su 10ppm, kalijum dodajem u koli?ini 25ppm nedeljno, fosfate sam prestao da dodajem jer ih ima verovatno previe, gvo?e sam tako?e smanjio, dodajem 0,3ppm nedeljno preko CSM+B.
Ono to znam da mi pravi problem je podloga, ima svata, i substrat Klasman i Coina hranjiva podloga i batenska zamlja. Me?utim rasformiranje akvarijuma za sada ne dolazi u obzir, bilje odli?no raste, ?ak i sad u uslovima smanjne vidljivosti, i scape poprima izgled kakav sam zamislio. Od ostalih aligi nema ni traga, bile su prisutne, braon i FUZZ samo prvih mesec dana.
Zna?i sad mi ostaje jo da probam sa Tetra pond algo rem. Zato drugari POMAGAJTE. Svaka informacija o tome gde se moe nabaviti je dobrodoela. Moda ima neko da proda? Unapred hvala.
Pošalji privatnu poruku
Aleksandar
Administrator

Upisano u 23-03-2010 10:02
75 litra, 4x18w u reimu 5-2-5 je odli?an recept za cvetanje akvarijuma.
2x18w, max 6 sati na dan dok se voda ne sredi.
Pošalji privatnu poruku
klincha
Član

Registrovan: 16.12.08
Upisano u 23-03-2010 11:14
Potpuno zamraci akvarijum na 48 sati i posle zamracivanja promeni 50% vode,cvetanje algi ce prestati 100%,bar je tako bilo u mom slucaju.
Pošalji privatnu poruku
Aleksandar
Administrator

Upisano u 10-05-2010 14:32
Brainman je napisao/la:
Hipermangan sigurno odradjuje posao i ne unistava bilje, ali ribe moraju biti van akvarijuma, tokom tretmana, inace :gameover:. Doza koju sam koristio je pola kafene kasicice hipermangana na 150 litara vode (nemam analiticku vagu, tako da ste dobili orijentcionu meru) . Nakon odredjenog vremena tamna boja dobija zutu nijansu, da bi kasnije krenulo sa bistrenjem akvarijuma i sam proces se zavrsava za oko 36 sati. Tretman je najbolje zapoceti navece, zbog svetla naravno.... Kada se voda kristalno izbistri zameniti 30% vode, zbog povecanih nitrata u vodi.

Jedan drugar akvarista je lakomisleno sipao 2 ravne kaike KMnO4 na 400 litara vode u ve? aktivan akvarijum koji je imao zelenu vodu. Zadnja inormacija od sino? je da je pobio sve mogu?e i nemogu?e u akvarijumu.
ivo me interesuje da li je i ta od bilja preivelo ovako jaku dozu ovog oksidansa.
Pošalji privatnu poruku
Nigros
Član

Registrovan: 09.03.10
Upisano u 11-05-2010 12:45
A meni danas stigla pocetna kultura dafnije i mucim se da napravim zelenu vodu za zveri :smiley44:
Pošalji privatnu poruku
Bane
Član

Reputacija: [ +3 ]
Registrovan: 10.10.07
Upisano u 11-05-2010 16:07
Radmane, Radmane...
Opet iri dezonformacije. :bad:
Ovo su informacije iz prve ruke: kolateralna teta je 5-6 riba zanemarljive vrednosti, svi otocinklusi su preiveli :ninja:, kao i sve kozice.
Treba li da uopte da napomenem da je svo bilje u dobrom stanju?:epoke:
Naravou?enije: Doziranje hipermangana koje je Brainman dao je adekvatno, ali ne zaboraviti da prethodno izvadite ribe. Otocinkluse ne morate haha
Pošalji privatnu poruku
Aleksandar
Administrator

Upisano u 11-05-2010 16:24
Bane je napisao/la:
Naravou?enije: Doziranje hipermangana koje je Brainman dao je adekvatno, ali ne zaboraviti da prethodno izvadite ribe.

A dva puta po 50% zamene vode kada su prve ribice po?ele da se izvr?u?!?!?

Ovo je prili?no nezahvalna metoda za le?enje zelene vode koja moe pokositi sve u akvarijumu.
Preporu?ujem ili UV filter ili korekciju osvetljenja akvarijuma.
Pošalji privatnu poruku
Brainman
Administrator

Upisano u 11-05-2010 18:11
Ovo je veoma zahvalna metoda za one koji nemaju UV filter, vie tete ?e napraviti totalno zamra?enje u akvarijumu od hipermangana. Kada se pojavi zelena voda korekcija osvetljenja ne pomae, mada bih voleo da ?ujem koje je bi korekcija bila predloena... Bilje sasvim fino podnosi hipermangan, ali kao to je napisano, ribe moraju napolje. Da nije bila zamena tih 50% vode, verovatno bi otocinklusi i kozice zavrile "karijeru"...
Izmenio Brainman u 11-05-2010 18:26
Pošalji privatnu poruku
Bane
Član

Reputacija: [ +3 ]
Registrovan: 10.10.07
Upisano u 11-05-2010 18:35
Aleksandar je napisao/la:
A dva puta po 50% zamene vode kada su prve ribice po?ele da se izvr?u?!?!?

Ne sklapaj pri?u od nepovezanih delova koje si nasumi?no ?uo. :others:
Niko ne tvrdi da UV sterilizacija nije najbolje reenje (li?no imam UV lampu u filteru i ne znam kako izgleda zelena voda), me?utim, moja poenta jeste da ako se ve? nema UV lampa, hipermangan daje sasvim zadovoljavaju?e rezultate i to uz doziranje kako je Brain naveo.
Naravno, kao to rekoh, ne zaboravite na ribe, biljkama ?e biti sasvim OK.
Pošalji privatnu poruku
Aleksandar
Administrator

Upisano u 11-05-2010 23:19
Bane je napisao/la:
Ne sklapaj pri?u od nepovezanih delova koje si nasumi?no ?uo.

Pa bio sam pored tebe dok sam sluao pri?u, a tebi je tada srce bilo u peti koliko se se?am. haha

Elem, i dalje tvrdim da je KMnO4 lo na?in za reavanje problema zelene vode u aktivnom akvarijumu sa ribicama.

Ako do?e do zelene vode, rasveta max 0,2w/l max 6h dnevno, redovna zamena vode i ribice na dijetu. Pa ako je akvarijum pre toga bio stabilan i ima dovoljno bilja, sve ?e se srediti u roku od 10tak dana.

Ne vidim kako ova metoda moe biti tetnija od 2 kafene kai?ice KMnO4 na 400 litara vode?!

A, kome se uri, uvek moe hipermanganom da pobije filter masu. biggrin
Pošalji privatnu poruku
Brainman
Administrator

Upisano u 12-05-2010 01:02
KMnO4 je keva za zelenu vodu... :beer: Ja i nemam filter masu u svojim akvarijumima, imam samo motorne glave i nemam riba, tako da mogu da ih ubijam sa Hipermanganom kao glavni baja :hastalavista:
Pošalji privatnu poruku
Stranica 2 od 3 < 1 2 3 >
Idi na:
Meni
ONLINE prodaja
stari FORUM
AKVARIJUM CENTAR
Akvarijum Centar
Izrada akvarijuma
Održavanje akvarijuma
Juwel akvarijumi
Slike akvarijuma
AKCIJE, AC
Akvarijumske ribice
3D pozadine
PostExpress
KATEGORIJE PROIZVODA - najprodavanije
Kompresori Resun LP
Kanister filteri za akvarijum
Pumpe za fontane
Tetra Diskus
Kvarcni pesak za akvarijum
Oprema za akvarijum

Prijava
Korisniko ime

Lozinka

Zaboravili ste lozinku?
Zatraite novu OVDE.

Gosti: 163
Nema članova prisutnih

Registrovanih: 2,771
Neaktiviranih članova: 0
Najnoviji: Akvarijum Studio

Zadnji članci
Vrste i uzgajanje sl...
Proizvodjac za CO2 (...
Kozice za akvarijum ...
Lepljenje (pravljenj...
Kompakt Fluorescentn...
Postizanje efekta du...
Vodene paprati - Tip...
Filtracija u nature ...
T5 (HO) i T8 rasvjeta
Trimovanje biljaka u...
CO2 drop checker
Trimovanje stabljika...
Iwagumi - odrzavanje...
Alge i biljke
Iwagumi - kreiranje ...
Principi i tehnike u...
Iwagumi - principi p...
PPS-pro na?in doziranja
Odgovarajuce doziran...
Put do finalnog izgl...
Razvoj supstrata u "...
Identifikacija mahovina
Nature aquarium, aqu...
Tajne holandskog sti...
DIY Makroelementi st...
Principi aquascapinga
Low light biljni akv...
Biljke prednjeg plan...
Zid od mahovine
Dugorocno odrzavanje...
Filtracija u biljnom...
Metal halogena - MH ...
Drvo i bilje na njemu
Neocaridina denticul...
Rastvorljivost gasov...
EI sistem doziranja
Kontrola algi u bilj...
Cryptocoryne - prepo...
Znacaj mikro i makro...
DIY neonsko osvetljenje
Podloga u akvarijumu
Slama u borbi protiv...
Biotopski akvarijum ...
Supstrat za cvece ka...
Uzgoj biljaka u Hydr...
Aquascaping
Kamen i drvo - dekor...
Sezona biljaka
Razmnozavanje akvari...
Otvoren akvarijum
Osvetljenje za akvar...
Dodavanje CO2 u akva...
Makro i mikro elementi
Vrste algi

Akvarijum Centar 1, ADRESA: Ugrinovačka 116 f, Zemun, Beograd, PAK 200461, Srbija, TELEFON: 065 / 82 52 755 FAX: 065 / 82 52 755 EMAIL: akvarijumcentar1@gmail.com MATIČNI BROJ: 64401467 PIB: 109748569 RADNO VREME: radnim danima 10:00–20:00, subotom 10:00–16:00,