POČETNA ONLINE prodaja stari FORUM Tekstovi Galerija Pretraga AKVARIJUM CENTAR FB stranica FB slike akvarijuma July 21 2019 14:43:48
Akvarijum Centar

Juwel akvarijumi

Ponuda ribica - cene

Baner

Atman EF-4

Izrada akvarijuma

Vidi temu
Aqua art - saveti i ideje za akvaristiku | BILJNA AKVARISTIKA | Hemijski preparati za bilje
Autor Easy pro fito, Easy Carbo
-lll-
Član

Reputacija: [ 0 ]
Registrovan: 22.05.10
Upisano u 21-08-2010 16:27
Posto nisam u aq do sada dodavao nikakve preparate za biljke ne znam kako da pocnem ni sa cim.
Citao sam negdije da je dovoljno da se dodaju ova dva preparata Easy pro fito, Easy Carbo sad me zanima jel to dovoljno i sta sadrze ti preparati, jel sadrze i mikro i makro elemente.
Hvala, novi sam u svemu ovome pa se bas i ne snalazin.
Pošalji privatnu poruku
Autor RE: Easy pro fito, Easy Carbo
daweedpn
Član

Reputacija: [ +8 ]
Registrovan: 12.02.09
Upisano u 21-08-2010 21:33
Profito sadri samo mikroelemente, ali je dosta slab pa bi trebao i da duplira dozu. Crabo je "te?ni ugljenik"..... Dakle opet bi mrao da dodaje makro elemente..
Pošalji privatnu poruku
-lll-
Član

Upisano u 21-08-2010 22:34
Ja trenutno imam samo hranjivu podlogu, Co2 nemam pa sam mislio dodavati EC, mikro elementi su znaci u tom Easy pro fito.
A sta sadrzi te makro elemente?
Pošalji privatnu poruku
daweedpn
Član

Upisano u 21-08-2010 23:04
Makro elemente u DIY izvedbi dodajemo preko KNO3, KH2PO4 i KCL ili K2SO4... Mada ima i kupovnih preparata
Pošalji privatnu poruku
Desetoprsti
Član

Reputacija: [ +16 ]
Registrovan: 25.04.08
Upisano u 22-08-2010 00:02
daweedpn je napisao/la:
Profito sadri samo mikroelemente, ali je dosta slab pa bi trebao i da duplira dozu. Crabo je "te?ni ugljenik"..... Dakle opet bi mrao da dodaje makro elemente..

:thinking:
Pošalji privatnu poruku
daweedpn
Član

Upisano u 22-08-2010 00:13
Desetoprsti je napisao/la:
:thinking:

Dobro ima Kalijuma u sebi ali i to je smeno hahahaha

Imaju i oni proizvode pod nazivima
Easy-Life Kalium
Easy-Life Fosfo
Easy-Life Nitro
Izmenio daweedpn u 22-08-2010 00:18
Pošalji privatnu poruku
-lll-
Član

Upisano u 22-08-2010 09:10
Dobro, hvala
Jos samo da pitam bi li ovako moglo funkcionirati?
Easy Ferro (Fe, procito sam da sadrzi i kalijum)
Easy Carb (Co2)
Easy pro fito (mikroelementi)
Makro elementi mislim da se nalaze u hranjivoj podlozi pa mislim da mi za sad ne trebaju.
AQ je od 100l, rasvijeta 2x18w (ima mjesta jos za jedne od 18w ali za sada nista)
Znam da nije dovoljno 36w ali me zanima zadovoljava li to minimalne uvijete za rast bilja ako bi prilagodio sve ostalo?
NPK jel moze ono za sobno cvijece hoce skoditi ribama?
Pošalji privatnu poruku
Filip
Član

Registrovan: 31.01.10
Upisano u 22-08-2010 13:27
ako imas neke biljke koje nisu zahtevne po pitanju svetla onda ok. pogledaj bazu biljaka ako nisi siguran ili ne znas sta je potrebno pojedinim biljkama....

sto se tice NPK ako mislis na NPK stapice (postoi tema o njima) onda moze u aq ali ih ubaci dublje u podlogu i nemas brige.:Thumb:hejhej
fitja-95@hotmail.com Pošalji privatnu poruku
-lll-
Član

Upisano u 22-08-2010 14:09
OK, znaci stapice u podlogu, a koliko traju ti stapici?

Iduce sedmice idem da kupim ove stvari i da nanovo oformim AQ, pa ako sta fali kazite.

Easy Ferro
Easy Carb
Easy pro fito
NPK stapici
Hranjiva podloga
Pošalji privatnu poruku
daweedpn
Član

Upisano u 23-08-2010 02:24
Ako ima hranjlivu podlogu ne razumem ta ?e ti npk tapi?i... Bolje je da kupi KNO3 itd da se ne ponavljam i da lepo smu?ka i dodaje pricem koliko je bilju potrebno...
Ina?e Carbo ti sigurno ne?e zameniti CO2 tako da je bolje da uz njega dodaje i CO2, makar e?er-kvasac varijantu.

Kalijum koji sadi fero i profito je smena koncentracija...

Na tu koli?inu svetla (jo ako ti je visok vodeni stub) ne?e mo?i da uzgaja neke zahtevnije biljke, tako da i ovo to planira da dodaje je previe...
Izmenio daweedpn u 23-08-2010 02:25
Pošalji privatnu poruku
-lll-
Član

Upisano u 23-08-2010 09:50
Visina je 45cm, nista onda ubacio bi ja anubiase, microsorume ali me strah algi koje se hvataju po njima, sad imam anubiase ali su puni algi i nemoguce ih je odstraniti.

Mozda sam dosadan ali bi vas jos nesto zamoliobiggrin
Posto sad imam samo hranjivu podlogu i neko bilje koje mi se cinilo da dobro napreduje dok nisam vidio vase, sada hocu nanovo da ga formiram pa bi vas zamolio da mi napisete koi su uvijeti potrebni za dobar razvoj Anubiasa i microsoruma (bez algi) rasvijeta je 0.36w/l i mislim da je to jedino idealno za ove biljke. Kao podlogu cu staviti sitni rijecni pijesak 0,00-0,10 bez hranjive podloge, ubacicu mangrovo korijenje i na njega postaviti anubiase i microsorume.
Mozete li mi napisati cime da ih prihranjujem (napravicu i CO2, secer-kvasac) i sta koristiti protiv algi koje ce se hvatati na ove biljke.
(ovo mi je najpotrebnije da mi kazete)
Pošalji privatnu poruku
daweedpn
Član

Upisano u 23-08-2010 14:10
Ajmo redom.biggrin

Koje su dimenzije aq uopte? Ako moe bilo bi dobro da ubaci jo tu jednu 18ticu.:Thumb:

Hranljivu podlogu stavi opet ali nemoj preterati s koli?inom. I anubiusi vole hranljivu podlogu. :Thumb: Nemoj stavljati toliko sitan pesak, moda bude sadio neto ipak, pa ?e ti posle praviti probleme...

Za svaku biljku odn. za izbegavanje algi svi parametri su bitni. Verujem da ti se na anubiji uhvatila crna ?upava, a ona se unitava dobrom koli?inom CO2. Tako?e je unitava i easy carbo.:Thumb:

Dakle opet ?u re?i nabavi i mikro i makroelemente... Po biljkama ?e lako zaklju?iti da li neto nedostaje od elemenata i pricem lepo doda ono to nedostaje.:Thumb: KCL ima u svakoj apoteci. KNO3 i KH2PO4 je malo tee nabaviti ali 50 gr KH2PO4 ima da ti traje godinama...hejhej
Pošalji privatnu poruku
nikouro
Član

Registrovan: 24.07.10
Upisano u 23-08-2010 14:38
Kao podlogu cu staviti sitni rijecni pijesak 0,00-0,10 bez hranjive podloge, ubacicu mangrovo korijenje i na njega postaviti anubiase i microsorume.

Mislim da ti je to suvise sitan pesak. Betonirace se posle par meseci i tako ce ti biljke propadati. Idealna granulacija podloge ( a izvuceno iz vecine postova starijih kolega) jeste granulacija od 2 mm - 4 mm . Takva granulacija podloge obezbedi ce protok vode kroz podlogu a samim tim i bolji raspored micro i macro elemenata u samoj, sto je itekako bitan faktor za lep i zdrav razvoj biljaka.
Sto se tice osvetljenja sve zavisi od potrebe biljaka za istim, tako da kad budes znao sta ces sve od biljaka posaditi u akvarijumu tako ces i svetlo tj jacinu podesiti.
Izmenio nikouro u 23-08-2010 14:39
Pošalji privatnu poruku
-lll-
Član

Upisano u 23-08-2010 15:06
Hvala vam puno,
Ma mene je od svega najvise strah algi,:gameover: kada sam formirao aq htijeo sam oformiti biljni pa sam "kiselio" treset u vodi (onaj za cvijece) medjutim, kada sam ga htijeo staviti u aq to je tolko smrdilo da mi se sve zgadilo pa sam ubacio samo kvarcnu podlogu. Biljke sam obicno kupovao kada odem u ducan po hranu ili ribe pa sam ih sadio u goli sljunak bez ikakve dohrane. Sitni pijesak sam htio zbog corydorasa posto su mi najdraze ribe. Anubije bi razmnozio izvan vode (probao sam, dobro napreduju) ali kada ih vratim u vodu za kratko vrijeme ih zahvati neka tvrdokorna alga pa izgubim volju za sve. Najvise bi opet volio ubaciti anubiase i microsorum po panjevima/granama a dodavati u vodu mikro i makro elemente i co2 (koliko sam skontao to je dovoljno) ali me strah algi, jednostavno imam fobiju od algi, pa one su u stanju za kratko vrijeme sav trud da uniste.
Dimenzije ak su 70*40*45 dakle oko 100l sa podlogom i dekoracijom. filter je vanjski.
Mogao bi kombinovati i mahovine po panjevima...
Pošalji privatnu poruku
nikouro
Član

Registrovan: 24.07.10
Upisano u 23-08-2010 16:05
Ima dosta kvalitetnih tema o algama i mislim da bi trebao da procitas sto vise teksta o istima i njihovim uslovima za pojavu. Alge se pojavljuju kao disbalans u samom akvarijumu ( neceg previse , neceg premalo, "pogresno" osvetljenje, protok vode u akvarijumu .....).
Pošalji privatnu poruku
-lll-
Član

Upisano u 06-09-2010 14:08
Ovdije procita da se biljni aq moze odrzavati i bez dodavanja mikro i makro elemenata s tim da se mora vrsiti redovna zamijena vode.
Jel voda sadrzi sve potrebne elemente za rast bilja, sta je sa NPK?
http://www.aqua-art.org/readarticle.php?article_id=2
Pošalji privatnu poruku
paleoglodit
Član

Reputacija: [ +5 ]
Registrovan: 18.10.08
Upisano u 06-09-2010 18:17
NPK je skracenica za tri mAkro-elementa
N= Azot (Nitrogenium)
P= Fosfor (Phosphorus)
K= Kalijum (Kalium)

N dajemo biljkama uglavnom preko -NO3 jona koga ima u KNO3 (Kalijum-nitratu)
P Dajemo biljkama preko -PO4 jona koga ima u K2HPO4 (Kalijum-dihidrogen-fosfatu)
K dajemo bilju preko +K jona koga ima u znatnoj kolicini u KCl (kaliijum-hloridu) ili K2SO4 (kalijum-sulfatu).

Kalijuma ima i u KNO3 kao i u K2HPO4 koje ionako dodajemo zbog Azota i Fosfora. Medjutim nema ga u dovoljnoj kolicini za nase biljke pa nas zato ne "pokriva " dodavanje samo KNO3 i K2HPO4.

Voda moze da sadrzi sve potrabno a i ne mora. Zavisi od kvaliteta vode.U svakom slucaju voda tesko moze da sadrzi te kolicine elemenata koje mi dodajemo ekstra putem djubrenja. Zamena vode je obavezna i kada se djubri sa mAkro i mikroelementima. Znaci kako god okrenes zamena te cekanamig
Izmenio paleoglodit u 06-09-2010 19:51
toddush@hotmail.com Pošalji privatnu poruku
sasavr
Član

Registrovan: 20.06.08
Upisano u 08-09-2010 15:05
Ja koristim trenutno easu laif preparatea takodje i neki moji prijatelji uz odgovarajuce osvetljenje i redovne zamene vode ,tri puta nedeljno ,rezultati su fantasticni.:Thumb:
Pošalji privatnu poruku
Idi na:
Meni
ONLINE prodaja
stari FORUM
AKVARIJUM CENTAR
Akvarijum Centar
Izrada akvarijuma
Održavanje akvarijuma
Juwel akvarijumi
Slike akvarijuma
AKCIJE, AC
Akvarijumske ribice
3D pozadine
PostExpress
KATEGORIJE PROIZVODA - najprodavanije
Kompresori Resun LP
Kanister filteri za akvarijum
Pumpe za fontane
Tetra Diskus
Kvarcni pesak za akvarijum
Oprema za akvarijum

Prijava
Korisniko ime

Lozinka

Zaboravili ste lozinku?
Zatraite novu OVDE.

Gosti: 184
Nema članova prisutnih

Registrovanih: 2,771
Neaktiviranih članova: 0
Najnoviji: Akvarijum Studio

Zadnji članci
Vrste i uzgajanje sl...
Proizvodjac za CO2 (...
Kozice za akvarijum ...
Lepljenje (pravljenj...
Kompakt Fluorescentn...
Postizanje efekta du...
Vodene paprati - Tip...
Filtracija u nature ...
T5 (HO) i T8 rasvjeta
Trimovanje biljaka u...
CO2 drop checker
Trimovanje stabljika...
Iwagumi - odrzavanje...
Alge i biljke
Iwagumi - kreiranje ...
Principi i tehnike u...
Iwagumi - principi p...
PPS-pro na?in doziranja
Odgovarajuce doziran...
Put do finalnog izgl...
Razvoj supstrata u "...
Identifikacija mahovina
Nature aquarium, aqu...
Tajne holandskog sti...
DIY Makroelementi st...
Principi aquascapinga
Low light biljni akv...
Biljke prednjeg plan...
Zid od mahovine
Dugorocno odrzavanje...
Filtracija u biljnom...
Metal halogena - MH ...
Drvo i bilje na njemu
Neocaridina denticul...
Rastvorljivost gasov...
EI sistem doziranja
Kontrola algi u bilj...
Cryptocoryne - prepo...
Znacaj mikro i makro...
DIY neonsko osvetljenje
Podloga u akvarijumu
Slama u borbi protiv...
Biotopski akvarijum ...
Supstrat za cvece ka...
Uzgoj biljaka u Hydr...
Aquascaping
Kamen i drvo - dekor...
Sezona biljaka
Razmnozavanje akvari...
Otvoren akvarijum
Osvetljenje za akvar...
Dodavanje CO2 u akva...
Makro i mikro elementi
Vrste algi

Akvarijum Centar 1, ADRESA: Ugrinovačka 116 f, Zemun, Beograd, PAK 200461, Srbija, TELEFON: 065 / 82 52 755 FAX: 065 / 82 52 755 EMAIL: akvarijumcentar1@gmail.com MATIČNI BROJ: 64401467 PIB: 109748569 RADNO VREME: radnim danima 10:00–20:00, subotom 10:00–16:00,