POČETNA ONLINE prodaja stari FORUM Tekstovi Galerija Pretraga AKVARIJUM CENTAR FB stranica FB slike akvarijuma November 20 2019 18:52:56
Akvarijum Centar

Juwel akvarijumi

Ponuda ribica - cene

Baner

Atman EF-4

Izrada akvarijuma

Vidi temu
Aqua art - saveti i ideje za akvaristiku | BILJNA AKVARISTIKA | Ostali stanovnici
Stranica 11 od 16 << < 8 9 10 11 12 13 14 > >>
Autor RE: Kozice
jurken
Član

Reputacija: [ 0 ]
Registrovan: 13.03.07
Upisano u 29-04-2008 16:29
Kazem ti, to se i mojim kozicama desilo par puta, ako do sad nisu nosile jaja, to je onda verovatno zato sto im je prvi put. Jaja na onoj slici deluju ok. Inace, mozda im ne odgovara tvrdoca vode, ko ce ga znati...

Pošalji privatnu poruku
photoivek
Član

Registrovan: 12.10.07
Upisano u 29-04-2008 16:47
pazi obojica koristimo istu cesmaru!

mozda bojanov prethodni post daje odgovor. moguce da je bila pod stresom od djubrenja ali ne znam koliko dugo je bila pod tretmanom djubrenja i koliko je od tada proslo...

ovde bi pitao ljude koji malo bolje znaju o kozicema da li se mogu djubrriti akvarijumi u kojima su kozice i koliko?

sto se tice onog lika sa linka bas je entuzijasta. sta ces? covek koji ima vremena moze ovako nesto da radi! ne kazem da ja ne bih probao sada nakon sto sam ovo procitao ali mislim da bi se moja avantura zavrsila raspadnutom kozicom odnosno onim sto on upozorava na pocetku da se oko toga pazi. ipak nisam hirurg bas iz tog razloga. (veliki nespretni cevapi koji imaju nestrpljivog gazdu...)
Pošalji privatnu poruku
jurken
Član

Upisano u 29-04-2008 17:29
Treba pitati ljude koji djubre akvarijum i drze kozice u takvom, to je najsigurniji nacin da saznamo kako podnose gnojiva.

Ja sam ranije imao ideju da ubacim kod Brainmana nekoliko komada bas iz tog razloda da saznamo kako bi se ponasale u akvarijumu (citaj: hidroponu haha:offtopic: ) sa 30ppm CO2 i poprilicnom kolicinom hemije rastvorene u vodi... No, ubrzo je on rasformirao tu grdosiju i nista ne bi od toga...
Izmenio jurken u 29-04-2008 17:31
Pošalji privatnu poruku
Belmondo
Član

Registrovan: 03.11.07
Upisano u 29-04-2008 17:39
Nisu dugo bile u akvarijumu gde je bilo hemije, zapravo dodavao sam KNO3 redovno i sve je bilo ok ali kad sam poceo sa K2SO4 primetio sam uginuca. Verovatno je moja greska jer sam preterao sa K2SO4 ali posle nekih od prilike nedelju dana sam primetio prvo uginuce ali sam tad mislio da je mozda ugunula od starosti ali sutradan ih je nekoliko uginulo tako da sam znao da nije od starosti vec verovatno od K2SO4 jer je pre njegovog dodavanja bilo sve ok tako da sam odmah prestao sa dodavanjem i situacija se normalizovala. E sad, tu sa slike sam jedinu prebacio u drugi akvarijum jer sam samo nju uspeo uhvatiti. To je bilo posle drugog dana uginuca, znaci treci dan je izvadjena. Tu u tom drugom ne dodajem nista od hemije, eventualno dodam nekad KNO3 ali bas retko. Jedini stres ili traumu je mogla doziveti u tom prvom akvarijumu. Ta jaja je polozila recimo od prilike 20-tog dana boravka u novom okruzenju. Ono sto je meni recimo interesantno je to da sam pre 10-15 dana bio vadio svo bilje i malo sredjivao i pravio drugaciji raspored i tad sam primetio cak 3 generacije (vidi se po velicini) malih kozica. Cudno mi je bilo da su opstale, doduse mozda je ova zadnja generacija dosla na svet posle svog tog desavanja ali prve dve su sigurno bile u akvarijumu dok se to desavalo. Nekako mi je logicno da mlade imaju slabiji imunitet od odraslih.

Sto se tice lika sa linka, mogu se pohvaliti da sam pre jedno 10-tak godina uspeo doneti na svet male gupike posle uginuca majke koje su posle uspesno odrasle. Naravno, srecom se poklopilo sa su male bile taman sazrele pre nego sto je majka crkla inace ne bi bilo nista od svega toga. Bile su mi jako bitne te mlade tako da sam morao pokusati da ih spasem.
http://bojan.mycity.co.yu/ Pošalji privatnu poruku
jurken
Član

Upisano u 29-04-2008 18:14
Svaka cast na hirurskom umecu sa tim gupikama! :Thumb:

Mislim da nije nista alrmantno sto je zenka jednom odbacila jaja, ali ako se to nastavi, onda je vec to problem. Na kraju krajeva, mozda nesto nije u redu sa genetikom, ne ispadne bas sve uvek kako treba...
Izmenio jurken u 29-04-2008 18:27
Pošalji privatnu poruku
zander
Član

Reputacija: [ +1 ]
Registrovan: 05.07.07
Upisano u 29-04-2008 20:36
Ja bar nisam primetio da im smeta K2SO4, ne vidim ni jednu da je :gameover: Ne znam sta podrazumevas pod predoziranjem K2SO4 koje su to koncetracije? Znam da je Rasta imao problema sa kozicama al kad je manijak sipao kalijuma ne znam ni ja koliko, ali on i devojci daje KNO3 da pije umesto kisele vode pa joj nista ne smeta :boske:
Pošalji privatnu poruku
vladah
Član

Registrovan: 14.01.08
Upisano u 29-04-2008 22:57
photoivek je napisao/la:
citao sam negde kako je lik izlegao jaja zenke koja je uginula....
[/url][/b][/u]

Nista tu nije sumanuto. Sve je isto kao i kod mresta ikrasica. namig

Sto se tice doziranja i koriscenja biljne prehrane ..
na nekim proizvodima pise 'safe for shrimps' .. a na nekima ne .. namig
Izmenio vladah u 29-04-2008 22:59
Pošalji privatnu poruku
Belmondo
Član

Registrovan: 03.11.07
Upisano u 29-04-2008 23:32
@zander

Svaki dan sam ga ubacivao ali ne bih se setio tacno koliko bese, Rasta je bas racunao po onom kalulatoru. Kad sam mu rekao sta mi se desilo kaze da je i kod sebe primetio ali nista preterano ako se dobro secam. Nisam siguran ali mislim da je on kod sebe isao malo preko mere, valjda ce se javiti pa ce reci koliko je sipao.
http://bojan.mycity.co.yu/ Pošalji privatnu poruku
lp
Član

Reputacija: [ +4 ]
Registrovan: 04.04.07
Upisano u 30-04-2008 07:45
jurken je napisao/la:
Treba pitati ljude koji djubre akvarijum i drze kozice u takvom, to je najsigurniji nacin da saznamo kako podnose gnojiva.

Ja sam ranije imao ideju da ubacim kod Brainmana nekoliko komada bas iz tog razloda da saznamo kako bi se ponasale u akvarijumu (citaj: hidroponu haha:offtopic: ) sa 30ppm CO2 i poprilicnom kolicinom hemije rastvorene u vodi... No, ubrzo je on rasformirao tu grdosiju i nista ne bi od toga...

Evo ti mog iskustva sa njima..imam jako svjetlo u akvariju, co2 non stop, gnojenje zestoko oduvijek i nikad problema sa kozicama. Odkad ih imam, u zadnje dvije godine dvije sam nasao mrtve...al zato ih se nakotilo barem 50-tak od pocetnih 5. Znaci moguce ih je drzat u tipicnom biljnom tanku. namig
Pošalji privatnu poruku
Rasta
Član

Registrovan: 29.05.07
Upisano u 30-04-2008 09:12
zander je napisao/la:
Znam da je Rasta imao problema sa kozicama al kad je manijak sipao kalijuma ne znam ni ja koliko, ali on i devojci daje KNO3 da pije umesto kisele vode pa joj nista ne smeta :boske:

:cop::cop::cop:

Nazalost, vrlo je verovatno da sam predozirao sa K2SO4, izracunao sam po kalkulatoru...da treba da sipam oko 35 ml..i ja sam praktikovao tu dozu svaki drugi dan...umesto da sam tih 35 ml podelio na nedelju dana....100 % sam siguran da je zbog predoziranja sa K2SO4...mada biljkama je bilo super, a na ribama nisam primetio nikakve promene u ponasanju...samo su kozice crkavale kao lude...crybaby kada sam smanjio doziranje sa K2SO4 malo su se oporavile...e onda sam u akvarijum ubacio Hemigrammus bleheri Crvenosna tetru - koja je po meni odlican lovac na kozice licno sam se uverio....pa mogu i njih da krivim za naglo opadanje populacije koza...

Resio sam da pravim jedan akvarijum samo za njih...gde ih necu muciti sa hemijom i raznim predatorima :gameover:

a ovo za devojku, :sorry: pa to je bilo slucajno (mada ko zna :smiley15: ) nije nista ozbiljno bilo....mada sam ja kasnije najeb:cenzu: :bad: haha
Pošalji privatnu poruku
photoivek
Član

Registrovan: 12.10.07
Upisano u 30-04-2008 09:25
znaci PPS ih nece ubiti?
Pošalji privatnu poruku
Rasta
Član

Registrovan: 29.05.07
Upisano u 30-04-2008 09:30
mislim da nece :smiley23:
Pošalji privatnu poruku
jurken
Član

Upisano u 30-04-2008 12:22
Evo ti mog iskustva sa njima..imam jako svjetlo u akvariju, co2 non stop, gnojenje zestoko oduvijek i nikad problema sa kozicama. Odkad ih imam, u zadnje dvije godine dvije sam nasao mrtve...al zato ih se nakotilo barem 50-tak od pocetnih 5. Znaci moguce ih je drzat u tipicnom biljnom tanku. namig

Drago mi je da to cujem, posto sam i ja pretpostavljao da mogu bez problema da zive u takvim uslovima.

Naime, kad sam se prvi put susreo sa ovim zivuljkama, pratio sam striktne recepte za gajenje. Kasnije sam dolazio do zaklucaka da one mogu da se gaje (uspesno) u razlicitim uslovima, nesto slicno gupikama...

Hvala na ovoj potvrdi, lp!

:Thumb:
Pošalji privatnu poruku
Dragan Kinez
Administrator

Reputacija: [ +6 ]
Registrovan: 09.03.07
Upisano u 12-05-2008 20:33
Evo jedna slika kako se goste Red cherry shrimp (Neocardinia denticulata) na tableti spiruline.
Dragan Kinez dodata sledeća slika:

../forum/attachments/1_444.jpg
600x450 [JPG]
Pošalji privatnu poruku
Piton ex Fantom
Član

Registrovan: 15.03.07
Upisano u 13-05-2008 02:11
Red cheri
Piton ex Fantom dodata sledeća slika:

../forum/attachments/redcheri1.jpg
800x553 [JPG]

Izmenio Piton ex Fantom u 13-05-2008 02:27
Pošalji privatnu poruku
Piton ex Fantom
Član

Upisano u 13-05-2008 02:12
.

../forum/attachments/redcheri2.jpg
800x529 [JPG]
Pošalji privatnu poruku
Piton ex Fantom
Član

Upisano u 13-05-2008 02:13
.

../forum/attachments/redcheri4.jpg
800x582 [JPG]
Pošalji privatnu poruku
Piton ex Fantom
Član

Upisano u 13-05-2008 02:18
.

../forum/attachments/redcheri10.jpg
751x551 [JPG]
Pošalji privatnu poruku
Piton ex Fantom
Član

Upisano u 13-05-2008 02:20
I naravno slag na tortu. Nisam imao vremena da cekam poziranje, zurio sam da uradim bilo kakvu fotku sto pre.

../forum/attachments/redcrystalshrimp1.jpg
640x465 [JPG]
Pošalji privatnu poruku
Piton ex Fantom
Član

Upisano u 13-05-2008 02:21
.

../forum/attachments/redcrystalshrimp2.jpg
800x528 [JPG]
Pošalji privatnu poruku
Stranica 11 od 16 << < 8 9 10 11 12 13 14 > >>
Idi na:
Meni
ONLINE prodaja
stari FORUM
AKVARIJUM CENTAR
Akvarijum Centar
Izrada akvarijuma
Održavanje akvarijuma
Juwel akvarijumi
Slike akvarijuma
AKCIJE, AC
Akvarijumske ribice
3D pozadine
PostExpress
KATEGORIJE PROIZVODA - najprodavanije
Kompresori Resun LP
Kanister filteri za akvarijum
Pumpe za fontane
Tetra Diskus
Kvarcni pesak za akvarijum
Oprema za akvarijum

Prijava
Korisniko ime

Lozinka

Zaboravili ste lozinku?
Zatraite novu OVDE.

Gosti: 146
Nema članova prisutnih

Registrovanih: 2,771
Neaktiviranih članova: 0
Najnoviji: Akvarijum Studio

Zadnji članci
Vrste i uzgajanje sl...
Proizvodjac za CO2 (...
Kozice za akvarijum ...
Lepljenje (pravljenj...
Kompakt Fluorescentn...
Postizanje efekta du...
Vodene paprati - Tip...
Filtracija u nature ...
T5 (HO) i T8 rasvjeta
Trimovanje biljaka u...
CO2 drop checker
Trimovanje stabljika...
Iwagumi - odrzavanje...
Alge i biljke
Iwagumi - kreiranje ...
Principi i tehnike u...
Iwagumi - principi p...
PPS-pro na?in doziranja
Odgovarajuce doziran...
Put do finalnog izgl...
Razvoj supstrata u "...
Identifikacija mahovina
Nature aquarium, aqu...
Tajne holandskog sti...
DIY Makroelementi st...
Principi aquascapinga
Low light biljni akv...
Biljke prednjeg plan...
Zid od mahovine
Dugorocno odrzavanje...
Filtracija u biljnom...
Metal halogena - MH ...
Drvo i bilje na njemu
Neocaridina denticul...
Rastvorljivost gasov...
EI sistem doziranja
Kontrola algi u bilj...
Cryptocoryne - prepo...
Znacaj mikro i makro...
DIY neonsko osvetljenje
Podloga u akvarijumu
Slama u borbi protiv...
Biotopski akvarijum ...
Supstrat za cvece ka...
Uzgoj biljaka u Hydr...
Aquascaping
Kamen i drvo - dekor...
Sezona biljaka
Razmnozavanje akvari...
Otvoren akvarijum
Osvetljenje za akvar...
Dodavanje CO2 u akva...
Makro i mikro elementi
Vrste algi

Akvarijum Centar 1, ADRESA: Ugrinovačka 116 f, Zemun, Beograd, PAK 200461, Srbija, TELEFON: 065 / 82 52 755 FAX: 065 / 82 52 755 EMAIL: akvarijumcentar1@gmail.com MATIČNI BROJ: 64401467 PIB: 109748569 RADNO VREME: radnim danima 10:00–20:00, subotom 10:00–16:00,