POČETNA ONLINE prodaja stari FORUM Tekstovi Galerija Pretraga AKVARIJUM CENTAR FB stranica FB slike akvarijuma November 20 2019 12:49:29
Akvarijum Centar

Juwel akvarijumi

Ponuda ribica - cene

Baner

Atman EF-4

Izrada akvarijuma

Vidi temu
Aqua art - saveti i ideje za akvaristiku | BILJNA AKVARISTIKA | Ostali stanovnici
Stranica 5 od 16 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
Autor RE: Kozice
jurken
Član

Reputacija: [ 0 ]
Registrovan: 13.03.07
Upisano u 25-06-2007 22:05
Ja sam nalazio na netu upozorenja da kozice i botije ne idu zajedno. Mada, neko se ali da mu botije "ne vole" travu, neko kae da nema takvih problema... Ljudi ?ak preporu?uju samo algare, i Coriji navodno prave probleme malcima, mada je ovde neko ve? rekao da nema problema sa njima.
Pošalji privatnu poruku
jurken
Član

Upisano u 26-06-2007 00:17
Moram da dodam da "sedlo" po?inju da formiraju sam malo vie od mesec dana, i tad je mogu?e razlikovati enku od mujaka, ali ne i obrnuto, jer se ne razvijaju svi istim tempom...
Pošalji privatnu poruku
chmi
Član

Registrovan: 15.03.07
Upisano u 26-06-2007 07:54
Ukupan broj kozica se popeo na 14 (6 velikih i 8 malih to sam sve video u jednom trenutku). Skoro odrasli gupiji im prave drustvo i cim pridju ovim malim kozicama ove odmah odlete tako da nema sanse da ih stignu. Mnogo su blesavihaha
Jedino me buni njihova intezivno crvena boja. Da li je moguce da su sve zenke? Da li mozda temperatura utice na pol (kao kod nekih riba, gmizavaca i vodozemaca) ?
milanch@beotel.yu Pošalji privatnu poruku
jurken
Član

Upisano u 26-06-2007 11:47
Kod mene je mlada enkica dostigla veli?inu odraslog mujaka, i da nije "sedla", ne bih mogao da ih razlikujem... ?ekaj, polako, tek ?e da vidi o kom polu se radi hejhej
Pošalji privatnu poruku
jurken
Član

Upisano u 26-06-2007 13:17
Ja jo nisam nigde naao da uti?e temperatura na njihov pol, mislim da tu opciju treba odbaciti. Ima ih sigurno gomilu mladih (bar 20), ali se tee uo?avaju. Te to si video, to su najverovatnije oni najrazvijeniji. Uskoro ?e svi po?eti da plivaju po akvarijumu, pa ?e da se ?udi odakle odjednom, a meni je, poteno da kaem, malo grozno dok gledam 50ak komada u 20 litara - nisam ba neki ljubitelj bubica, pogotovo ne u roju...
Pošalji privatnu poruku
Brka
Član

Registrovan: 17.06.07
Upisano u 28-06-2007 17:20
Malo mog iskustva sa kozicama. Kupio sam dvije da vidim kako ?e se ponaati. Uba?ene sa skalarima, tetrama, crnim udovicama i botiom i corydorasima. Vi?ao sam ih 2 dana i onda su nestale. Pomirio sam se s tim da su pojedene. Nakon 2 mjeseca sam krenio neta pr?kati po akv i izvadio panj koji je pun rupa kad evo ti njih dvije. Odmah sam ih prebacio u 30 litarski akv sa neonkama i rasborama koje su manje od njih. I tamo se nemaju gdje sakriti pa ih je lijepo gledati. Dobile su jo dva prijatelja ili prijateljice. Koliko se ?esto presvla?e ne znam jer ne pratim. Znam samo da brste alge a koji put i dohvate hranu pa mrljaju po njoj. Moje su japonica shrimp i ne nadam se nikakvom pomladku.
Pošalji privatnu poruku
Kuzman
Član

Reputacija: [ +7 ]
Upisano u 14-07-2007 14:20
Da li mogu da ih drzim u malom akvarijumu bez filtera, a da im to nadomestim izmenama vode na 2 dana?Akvarijum je bas mali 8 litara..I da li je potrebno da im ubacujem kiseonik, posto nema nista od bilja u njemu, samo jedna eustrala, koja je tu radi provere da li uopste jedu alge, jer je prekrivena kompletno algama..???
www.aquascaping.rs Pošalji privatnu poruku
chmi
Član

Upisano u 15-07-2007 09:17
Mislim da moze. Kada sam ih kupovao stojale su u plasticnom akvarijumu od mozda 5-8l sa zbunom neke biljke (ne lici ni nasta valjda neka vrsta mahovine). Bilo je bar 50 komada i prodavacica kaze da su se razmnozavale
Kuzman
Član

Upisano u 15-07-2007 11:15
To znam,ali na tom mestu je bio unutrasnji korner filter, javanska mahovina..zato i pitam, jer sam se setio toga iz radnje
chmi
Član

Upisano u 16-07-2007 08:07
Ne vidim razlog zasto ne bi moglo. Imaju malu masu pa su im potrebe za O2 male a takodje i malo izbacuju iz sebe pa ne bi trebalo da bude problema ni sa NH3
Malky
Član

Registrovan: 30.05.07
Upisano u 26-08-2007 19:10
Evo da se i ja ukljucim. Imao sam do danas nekih 5 kom red cherry u aq. od 20L. Sad ih je sigurno vec 30

U namjeri da im osiguram vise prostora nabrzinu sam slozio jedan od 40L koji ce bit samo za njih.

Jel bi ih rasbore espei mogle smazat? Jer sam njih mislio mozda stavit???
Pošalji privatnu poruku
Malky
Član

Upisano u 26-08-2007 19:21

Pošalji privatnu poruku
Lamer
Član

Registrovan: 10.09.07
Upisano u 10-09-2007 00:53
jurken je napisao/la:
Kuzmane, ja sam ?ak pomiljao da je u pitanju C. japonica - Amano Shrimp, ali mi je prodavac rekao da ih razmnoava u slatkoj vodi ( a Amano navodno trai slanu u osre?enom periodu razvoja larve).

U Zajac katalogu misterioznu vrstu kozice nazivaju Neocardinia sp. Garnelen nemam pojma sa nemackim pa vam ne mogu vise reci o ovome ko ima katalog neka pogleda stranu 205
Pošalji privatnu poruku
Kuzman
Član

Upisano u 10-09-2007 23:10
Kod mene se javlja problem sa zenkama pred okotom..Vec 15-ak dana, svaka i jedna zenka koja treba da se "okozi" naprasno ugine, dok su sve ostale manje zenke i muzjaci ok...zzz
Aquamaniac
Član

Reputacija: [ +4 ]
Registrovan: 04.04.07
Upisano u 19-09-2007 13:35
Nadam se da ce se ojariti za koji dan,pa da imam jarice.haha
Aquamaniac dodata sledeća slika:

../forum/attachments/3_32.jpg
307x384 [JPG]
Pošalji privatnu poruku
Vojs
Član

Reputacija: [ +3 ]
Registrovan: 14.03.07
Upisano u 26-09-2007 20:45
Evo i ja da se pohvalim od danas i u mom akvarijumu plivaju kozice, zahvaljuju?i kolegi Chmiju. I ako Botije i Sijamci ne budu ?a?kali i jeli jari?e, ima da bude super.

gotcha je napisao/la:
Koliki put mogu da prezive sat, dva?

Gotcha preivele su transport autobusom od Bg do Bora, zna?i nekih 4 i po sata, uz jo jedno sat i po dok ih nisam poslao. Tako da sam siguran da ih ne mora traiti samo u blizini Nia.
Pošalji privatnu poruku
bjelos
Član

Registrovan: 11.07.07
Upisano u 27-09-2007 21:42
I ja sam od danas ponosna vlasnica kozica, zahvaljujuci kolegi Aleksandru. razz Mislila sam da ce vece ribe da ih pojedu, ali na moje iznenadjenje nisu.
Pošalji privatnu poruku
chmi
Član

Upisano u 28-09-2007 10:03
Nakon nekoliko meseci drzanja kozica u malom (takozvanom eksperimentalnom akvarijumu) primetio sam da im riblje druzvo bas i ne odgovara. Naime dele svoj dom sa poluodrsalim gupijima i kako koji gupi poraste tako manje vidjam podmladak. Odrasle ne diraju ali mislim da izlegle bas vole da njopaju.
Vole da jedu alge ali su jako male pa malo i jedu. Neki ucinak na populaciju algi se tek video kada ih je bilo preko 30 komada (toliko sam uspeo da prebrojim odraslih i poluodraslih).
Miroljubive su medju sobom i nema bas puno sukoba medju njima. Prilikom paranja njema tuce i izgleda da svaki muzjak ima podjednake sanse. Poceo sam da strahujem da li ce da se jave negativne posledice ukrstanja u srodtsvu jer nemam nikakvu kontrolu da njihovim razmnozavanjem. Razmisljam o tome da promenim nekoliko muzjaka.
Pored algi vole i kupovnu hranu. Poceo sam da ih hranim hranom sa spirulinom pa cu videti kakve cu rezultate dobiti. Zahtevaju i redovne zamene vode jer im izgleda to utice na presvlacenje (koje je najintezivnije posle zamene vode)
Aquamaniac
Član

Reputacija: [ +4 ]
Registrovan: 04.04.07
Upisano u 28-09-2007 13:14
Neskebg je napisao/la:
Ja sam moje kozice (4 kom) ubacio isti dan kad i aquamaniac. Nikad ih vise nisam video. Ode gajba piva.hejhejhejhej

Imam 6 komada u 20l i nikad ih nisam video sve na jednom mestu.Obicno vidjam po 2-3.Uglavnom se skrivaju iako nemaju od cega.Kod tebe je situacija drugacija,drzis ih u aq 5 puta vecem od mog,sa mnogo vecom gustinom biljaka i sa vise mesta za skrivanje...Ako vidis barem jednu otici ce ti i druga gajba pivahaha.Mada,ne mari,cim mi se ojari koja dobices par komada.namig
Pošalji privatnu poruku
Malky
Član

Upisano u 30-09-2007 00:21
Ja imam ovih crvenih oko 50komada vec, i vec su 4 nove pred okotom. U 20L aq. nema nikakvih drugih stanovnika, samo kozice. Bio je han on filter s najlonkom na usisu al se bro stopao pa sam ga maknuo. Sad je ostala samo zracna pumpa za areaciju vode i nista drugo.

Vodu mijenjam svake nedjelje po 5l na 20L.

Sad sam mislio probat uzgojit amano kozice i dosao do problema jer nemam za nabavit marine phytoplancton.

Ako znate gdje bi bilo ajd javite.
evo vam link di frajer lijepo opisuje uspjesan mrijest
http://caridina.japonica.online.fr/English/Elevage_1.htm

Ako netko proba nek javi na pp ili nek se otvori nova tema pa da tamo razmjenjujemo iskustva o uzgoju
Pošalji privatnu poruku
Stranica 5 od 16 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
Idi na:
Meni
ONLINE prodaja
stari FORUM
AKVARIJUM CENTAR
Akvarijum Centar
Izrada akvarijuma
Održavanje akvarijuma
Juwel akvarijumi
Slike akvarijuma
AKCIJE, AC
Akvarijumske ribice
3D pozadine
PostExpress
KATEGORIJE PROIZVODA - najprodavanije
Kompresori Resun LP
Kanister filteri za akvarijum
Pumpe za fontane
Tetra Diskus
Kvarcni pesak za akvarijum
Oprema za akvarijum

Prijava
Korisniko ime

Lozinka

Zaboravili ste lozinku?
Zatraite novu OVDE.

Gosti: 170
Nema članova prisutnih

Registrovanih: 2,771
Neaktiviranih članova: 0
Najnoviji: Akvarijum Studio

Zadnji članci
Vrste i uzgajanje sl...
Proizvodjac za CO2 (...
Kozice za akvarijum ...
Lepljenje (pravljenj...
Kompakt Fluorescentn...
Postizanje efekta du...
Vodene paprati - Tip...
Filtracija u nature ...
T5 (HO) i T8 rasvjeta
Trimovanje biljaka u...
CO2 drop checker
Trimovanje stabljika...
Iwagumi - odrzavanje...
Alge i biljke
Iwagumi - kreiranje ...
Principi i tehnike u...
Iwagumi - principi p...
PPS-pro na?in doziranja
Odgovarajuce doziran...
Put do finalnog izgl...
Razvoj supstrata u "...
Identifikacija mahovina
Nature aquarium, aqu...
Tajne holandskog sti...
DIY Makroelementi st...
Principi aquascapinga
Low light biljni akv...
Biljke prednjeg plan...
Zid od mahovine
Dugorocno odrzavanje...
Filtracija u biljnom...
Metal halogena - MH ...
Drvo i bilje na njemu
Neocaridina denticul...
Rastvorljivost gasov...
EI sistem doziranja
Kontrola algi u bilj...
Cryptocoryne - prepo...
Znacaj mikro i makro...
DIY neonsko osvetljenje
Podloga u akvarijumu
Slama u borbi protiv...
Biotopski akvarijum ...
Supstrat za cvece ka...
Uzgoj biljaka u Hydr...
Aquascaping
Kamen i drvo - dekor...
Sezona biljaka
Razmnozavanje akvari...
Otvoren akvarijum
Osvetljenje za akvar...
Dodavanje CO2 u akva...
Makro i mikro elementi
Vrste algi

Akvarijum Centar 1, ADRESA: Ugrinovačka 116 f, Zemun, Beograd, PAK 200461, Srbija, TELEFON: 065 / 82 52 755 FAX: 065 / 82 52 755 EMAIL: akvarijumcentar1@gmail.com MATIČNI BROJ: 64401467 PIB: 109748569 RADNO VREME: radnim danima 10:00–20:00, subotom 10:00–16:00,