AKVARISTIKA BILJNI AKVARIJUMI TEKSTOVI BAZA BILJAKA i RIBA SLIKE AKVARIJUMA AKVARIJUM CENTAR May 22 2012 02:57:44
Meni
AKVARIJUM CENTAR - AKVARISTIKA
BILJNI AKVARIJUMI
TEKSTOVI
AKVARIJUMSKE RIBICE
BAZA BILJAKA i RIBA
SLIKE AKVARIJUMA
AKVARIJUM CENTAR
Diskusije sa starog sajta
Pretraga
Alexa traffic rank
AKVARIJUM CENTAR
Akvarijum-centar.com
Izrada akvarijuma
Akvaristika - reportaže
AKTUELNO, Februar 2012
AKCIJE, Februar 2012.

OPŠTE INFORMACIJE
 
Prijava
Korisničko ime

Lozinka



Zaboravili ste lozinku?
Zatražite novu OVDE.
 
Online
Gosti: 30
Nema članova prisutnih

Registrovanih: 2,770
Neaktiviranih članova: 0
Najnoviji: Radivoje
 
REKLAME

 
REKLAME
 
 Vidi temu
Akvarijum Centar - Akvaristika | BILJNA AKVARISTIKA | Ribe
Autor Praecox Rainbow (Melanotaenia praecox)
Dragan Kinez
Administrator

Avatar člana

Reputacija: [ +6 ]
Postovi: 1414
Lokacija: Subotica
Registrovan: 09.03.07
Upisano u 23-08-2011 17:59
Praecox Rainbow (Melanotaenia praecox) ova riba pripada porodici “Melanotaenia” potiče iz Malezije. Za uspešno držanje ovih riba potrebno je da je akvarijum zapremine minimum 20L, spada u ribe koje su lake za uspešno držanje.
Praecox Rainbow, inače poznata i kao Rainbow patuljak, je riba koja pripada grupi mirnih riba. Praecox Rainbow imaju iste karakteristike kao i drugi ribe iz ove porodice. To se prvenstveno odnosi na velike izražene oči, duboka rašljasta usta i dvostruko dorzalno (leđno) peraja.

Praecox Rainbow je riba koja je po prirodi izuzetno miroljubiva, najbolje se oseća u akvarijumu koji je dobro zasađen ukrasnim biljkama. Neophodno im je obezbediti dovoljno prostora za preplivavanje koji se najčešće ostavlja u prednjem delu akvarijuma. Da bi ove ribe došle još više do izražaja preporučuje se da je pozadina akvarijuma urađena od tamne boje takođe se preporučuje da je i podloga tamnije boje.

Praecox Rainbow spadaju u ikrašice vole da polažu ikru na mahovini koja se preporučuje da se drži u akvarijumu. Nakon izleganja mlađi neophodno ih je odvojiti u zaseban akvarijum. Hrane se kao i ostala mlađ sitnom živom hranom.

Praecox Rainbows bez obzira na veličinu usta treba hraniti sa sitnim komadima hrane preporučuje se mešovita prehrana koja se sastoji od biljne hrane uz koju se može dodavati živa hrana.
Dragan Kinez dodata sledeća slika:

../forum/attachments/4_166.jpg
Pošalji privatnu poruku
Autor RE: Praecox Rainbow (Melanotaenia praecox)
Coa
Administrator

Avatar člana

Reputacija: [ +12 ]
Postovi: 1716
Registrovan: 09.03.07
Upisano u 23-08-2011 23:14
Nešto manja od ostalih ovde prisutnih riba iz roda Melanotaenia, pa može da ide i u manje akvarijume od ostalih riba iz ovog roda. Iako nema tako nadahnute boje kao Boesemani, ova riba opet zbog manjeg rasta može da nadje mesto u nekom biljnom akvarijumu i do 100 litara.

Eto, zanimljivo mi je bilo jednom kad nas je posetio kolega iz Zagreba iz firma Zoo Hobby, da je za akvarijum u beogradskom Zoo Hobby'ju, prvo izabrao ove ribe, iako se često dešava da ih ljudi koji dolaze u radnju i ne primete... verovatno i zbog toga što najbolje izgleda u uslovima kako je Dragan gore opisao, umesto u skoro golom staklu kako se drži u prodaji. Iako spada u relativno manje duge, ova riba nije raritet kod nas i uglavnom predstavlja stalnu ponudu, za razliku od nekih drugih patuljastih duga, koje će biti opisane na sajtu narednih dana, meseci, godina... happy
Pošalji privatnu poruku
Idi na: