POÄŚETNA ONLINE prodaja stari FORUM Tekstovi Galerija AKVARIJUM CENTAR FB stranica FB slike akvarijuma August 06 2020 23:49:10
Akvarijum Centar

Juwel akvarijumi

Ponuda ribica - cene

Baner

Atman EF-4

Izrada akvarijuma

Vidi temu
Aqua art - saveti i ideje za akvaristiku | AKVARISTIKA - RAZNO | Akvaristika - Ostale akvarističke teme
Autor Naturš?ik vs Hi-tech aquascaping
bio_biofizicar
ÄŚlan

Reputacija: [ +19 ]
Registrovan: 10.02.09
Upisano u 25-05-2010 16:25

Flok je napisao:
Biobio ziv bio, dobra ti je opaska za Hi tech - ru?nu - i stre?ing bilja prema ivici oštrice makaza dana pre?ašnjeg nikad preuranjenog.

Pa ajde Bio, ne bilo ti zapovjedjeno, kad si se vec indirektno nehote?i prozvo, otvori neku podobru temu (a mora biti dobra kad je dobri ljudi zapocnu ) oko ove zezancije, umakanje, titranje, cmakanje, glancanje, uospte shvatanje dokle vise sa ovim trendovima 21. vijeka kroz nanohiperrealizam posve?enog zahvatanja nad radnjama skejperskim i nas ostalih naturš?ika koji obaška to ?ine?

Hebote mouse, ko da se nikad nismo više trudili oko ijedne isklju?ivo aerobne dihalice na dvije noge, koliko oko ovih ?uda podvodnijeh, ama imam utisak da bi odusto i u najve?oj egzaltaciji volje svojih 18 ljeta pa makar nikad ženske ne vidio kasnije u životu koliko oko akvarijuma se ?erah i rmba?ih i kad je akvarijum.

Uh bre Flok - šta re?e more???:loonetoon:
Shvatih samo da bi ti radje sa nekom sosom uz obalu reke sedeo ili kako godine gaze kosti u toplini doma svoga sa istom tom (ili drugom) sojkom, ali uz staklenac koji podse?a na tu obalu razuzdanu, pa još odradjen u naturš?ik- naiv - aquascaping stilu iz arhai?nih prošlih vremena iste te mladosti... :old:namig
I shvatih da bi ti mnogo radje i ?eš?e ruke u njedrima grejao nego u vodi hladio i da je mnogo primamljivija Low tech romanti?na rasveta od Hi tech metal halid vešta?kog sunca, koje te tera da kroz stan sa Rejbankama hodiš...cool
...

I ako je tema postavljena u stilu mi protiv njih istinskog spora nema. Pristalica sam naturš?ik romantik stila, ali kao dete u prodavnici igra?aka gledam ove Hi-tech aqua novotarije kojima se komanduje preko USB-a i SMS-a (kao što su nedavno postavili u svojim temama Coa i Zozi). Svestan sam da mi oldtajmeri gubimo trku sa Wabakuši - Njušibuši -Babapuši zenbudisti?kim stilovima uredjenja, ali tu smo da podsetimo da i kripta može da služi za akvascaping, a ne samo kao mesto za odlaganje kostiju i pepela isluženih akvarista....:old:

Uostalom ako dudlaju?i filter od cigarete ve? trujemo sebe legitimno je da i ribicama dozvolimo da na slamku dišu CO2 i uživaju blagodeti opojnih hemikalija blaženog naziva EasyLife. :afro:
Eh dokle je dovela akvaristi?ka emancipacija... Prvo nam u staromodnu akvaristiku uvedoše Holandiju, a zatim i Holandske zakone o konzumiranju opojnih hemikalija, zatim Azijati progurase tri kamena i livadu kao stil uredjenja staklenaca, a oma zatim uvališe i Hi-tech elektronske džidžabidže made in PRC...:ninja:
I tako danas da umesto doma?i akvaristi?ki korov raste u doma?oj njivi i stajnjaku mi ?ekamo da proradi neki Japanski vulkan ne bi li na kaši?icu (za puno jevara) dobili malo ohladjene lave i vulkanskog pepela spakovanog u sterilnu kesicu sterilnog naziva XXX aquasoil... :bad:. ?ak sam i ja podlegao iskušenju, pa mi za uredjenje akvarijuma nije dovoljna kvrgava panj?ina šljive požega?e nego sam morao da scapiram sa Sunkenrootredmorwood-om o

Eto ja po Flokovoj želji šaljivo zapo?eh pa ko želi neka se nadoveže...
:smiley44:
haha
Izmenio bio_biofizicar u 25-05-2010 16:31
Pošalji privatnu poruku
Autor RE: Naturš?ik vs Hi-tech aquascaping
Flok
ÄŚlan

Reputacija: [ +3 ]
Registrovan: 03.05.07
Upisano u 25-05-2010 19:05
haha :boske:

Mo?no tupiš Biobio, mo?no. :Thumb:

Naturš?ici nego što! No, fino je imati te neke zgodne moderne fore, nije da nije. Ali dokle brate, šta je mjera?
?ak i ja koji ne volim skoro ništa što je izmišljeno od Novog Zavjeta na ovamo, i koji sam redukovo sve i svašta na minimum, gledam u aqua ostavu maloprije i izme?u ostalog, šta imam preneražen da vidim:
neraspakovan pH kontrolor, i 3 glajnc RO membrane i to dvije od 150 galona i jedna od 80 galona!
Prisjetim se malo, kad gle to mi ve? tu džudži 3 godine tako, ko da sam kupovo na kilo nek se na?e može valjati?! A sad da mi neko ponudi da to kupi ja bi se vajko i razmišljo treba?e mi, kako ne?e.haha

Ali, ?ekaj malo, vi?em sebi, ono što je potreba valjda zna?i i da je neophodno. Sre?om lijen?uga sam neopjevana, sem na jeziku, ina?e bruka, ne bi ti izlazio iz staklenca! Okreni obrni, ja ne znam ali ozbiljno jesam li oko troje djece više vremena proveo u ?eprkanjima i prevaspitavanjima ili oko akvarijuma??? :others:
Dobro sad, akvarijume imam od 1988 godine, dok su djeca iz 21 vijeka. biggrin
Ko zna, možda su mi i djeca iz neuspjelih aqua Hi-tech ideja nastala, Bože sa?uvaj i sakrili, mada ovo najmla?e li?i pomalo facom na pocrvenjelog barbusa pod 10 hiljada kelvina, kad se naljuti. haha

Ono što primje?ujemo akvaristika guta vrijeme, ama mladost cijelu, ko luda krava djetelinu! Pa što onda ne bi imali tu neku tehniku koja nam omogu?ava uštedu vremena. Slažem se sam sa sobom odmah, ali ljubav nekako na gurku bi trebala i?i, manje da bude vješta?ka. Ili?

Ali ima stvari dje se može nešto u?initi. Kao što pomenu gore imamo gnojiva na izvoz, a uvoze se ove aqua soli. Eto nam ga Peša mom?e vranjansko koga hvalim na sva usta svima!
Mada vidimo opet, recimo ove aqua soli što ih Zozi postavi tamo u soka?etu njegovom, spuštaju pH, tvrdo?u KH i sl. što nije za baciti! Ali pogledaj opet Vranjance što nam iskustvom tvrde, sve im buja, a oni ?ak ni CO2 ne ubacuju a kamoli prihranu ikakvu?!! Kud ?emo bolje od toga? :loudjoy:

Ili tvoja Drvuljaga (promjeni ime možda ?e biti još ljepša :smiley17happy , štipni tamo štipni vamo od klasike biljne, i ono ko upisana slika!

Dobro sad, valjda što sam lijen kako velim pa mi je Drvuljagina jednostavnost bliska, iako je i ona iziskivala neko vrijeme, ali ja bi ?ini mi se izludio da pokušam ko ovi vrhunski majstori svaku travku turiti na svoje mjesto, uh. :fakehorse:

Al nije da ne bi volio, pa i kad ne bi umio a kamoli kad bih, ali za svaki slu?aj bih zamolio tog Nekog pri eventualnom slede?em nekom ra?anju da me život ne kazni da imam strpljenja ko recimo Desetoprsti ili neko sli?an njemu, a sa mojom ludom pame?u - pa ja bi garant lakše nervozom izdržo robiju cijelog zemunskog klana nego u toj osami povazdan sa sobom bivo!
Tako, ne znam stvarno, valjda što sam sa?uvaj Bože naopak perfekcionist, ali ne bi mi bilo ve?e kazne, a možda ni unutrašnjeg uspjeha ako ikad bih došao do njega, nego da pokušam svojom glavom i tu?om strpljivoš?u i agilnoš?u provesto aquascaping život.
Tad bi izlu?en imo i Hi-tech i naturš?ik program i šizofrenijicu fincukastu, samo takvu. zzz:boske:
Pošalji privatnu poruku
bio_biofizicar
ÄŚlan

Upisano u 25-05-2010 23:58
Stajnjak
Kada sam stajnjak pominjao na Pešu sam mislio. :Thumb: i govanca blagorodna koja zdravlje i lepotu nacrtaše na biljkama juga. Ma da, istini za volju, i govanca juga nisu kao što su bila. E da je turio ona sirog vuka od Golije i Radan planine pevale bi biljke još i više, a bilo bi mulja i za izvoz. Baš danas mi Krcko uz kaficu jadikova da ?in?ile zatvor mu?i :sad: i da u Vranje podlogu izdaju na recept...

Drvuljaga i lenjost.
Mo?uga ova eksplodirala je iz mene kao puvanjak od vojni?kog pasulja :smiley44::bad:, ali je zatim i po desetak dana dirao nisam - i bogu fala. Tek, tek, kada korov zakuca na prednje staklo mo?io sam ruke jer baš mora i plevio baš?u. Pustio sam prirodu da odradi svoje i samo sam objektivom ukrao trenutak. Tako da ovo uopšte nije moj scape nego prirode ruku delo, a ja ga bezobrazno oteh i još bezobraznije potpisah i poslah na sud strašni Inkvizicije Španske.
Rekoh neka budu Španci jer mediteransko južnja?ka uzavrela krvca i njihovim venama te?e i možda prepoznaju motiv rodnog kraja i štukaroški revir iz obližnje bare... A da se nelažemo nisam hteo ni da me propitkuju ADAnlije zašto mi ribe na ušima nemaju Sony-jeve walkmene i da li u Srbiji kamenje raste u grupama po tri...

Hi-Tech made in ovde...
Delim sa tobom duboko poštovanje i klanjam se našim ovdašnjim Hi-tech scaperskim prijateljima koji na ove prostore ipak donose progres i teraju Košavu da duva i ka istoku, a ne samo odande. Uzimajuci u obzir razvijenost naše-ovde i njihove-tamo akvaristike ovi naši scaperski reprezentativci igraju na gostuju?em terenu i uprkos svemu postižu zavidne rezultate. Mi retro scaperi možda poberemo po neki aplauz u skladu sa trenutnim modnim hirom (kao ovaj klinac urli?u?i :loudjoy: ve?eras u srcu raspevane Jevrope: "Ovo je Balkan, Balkan,..." ) ali akvristi?ka budu?nost pripada njima i svim novim elektronskim igra?kama koje oka?e na svoje staklence i fenserica biljkama proizvedenim negde tamo u zemljinoj orbiti u klonskim laboratorijama Japanske svemirske agencije.:cop:

Naknadni Edit: i za one koji nisu upoznati upravo sam saznao da ovih dana iz Japanskih orbitalnih laboratorija na gladno akvaristi?ko tržište treba da bude lansirana nova vrsta jatne ribe: Japonicus Cosmonauticus sp. Idealna za biljne akvarijume, naslednik onih buljavih teleskop japanki, papagaja velikog tumornog mozga i vešte?ki bojenih fluorescentnih plivaju?ih nakaza. Riba je adaptirana na bestežinsko stanje i disanje bezvazdušnog prostora, pa ?e se u kompletu sa ribom prodavati i odgovaraju?a oprema za akvarijume.

Ovom objavom bih ipak hteo da skrenem pažnju da i "nazovi progres" ima drugu stranu medalje :cenzu: i da kao što ve? ranije rekoh staromodna ovozemaljska kripta služi i za uredjenje akvarijuma, a ne samo kao...:old:
Izmenio bio_biofizicar u 26-05-2010 00:26
Pošalji privatnu poruku
paleoglodit
ÄŚlan

Reputacija: [ +5 ]
Registrovan: 18.10.08
Upisano u 26-05-2010 00:16
E pa Bio ti si bre pisac na ivici pesnika :god:
A Flok pise cistu prozu:Thumb:
U iskusenju sam da vam dam reputaciju za ovo....A?
Izmenio paleoglodit u 26-05-2010 00:16
toddush@hotmail.com Pošalji privatnu poruku
bio_biofizicar
ÄŚlan

Upisano u 26-05-2010 00:29
Ajde lupi jednu to bi mi bila trinaesta baksuzna. A daj i Floku da se ne ose?am usamljeno....:boske:

Naknadni Edit:
Evo ja sam mu zalepio jedan"+" jer izuzetno cenim ljude britkog uma i oštrog pera. Svaki njegov post sam ?itao sa uživanjem...
Izmenio bio_biofizicar u 26-05-2010 00:52
Pošalji privatnu poruku
Marinjo 84 KV
ÄŚlan

Reputacija: [ 0 ]
Registrovan: 08.05.09
Upisano u 26-05-2010 01:04
Samo nastavite mudro zboriti, uzivam citajuci ovakve teme :loudjoy:
Pošalji privatnu poruku
Flok
ÄŚlan

Reputacija: [ +3 ]
Registrovan: 03.05.07
Upisano u 26-05-2010 09:53
:smiley17:

bio_biofizicar je napisao/la:
Stajnjak
Kada sam stajnjak pominjao na Pešu sam mislio. :Thumb: i govanca blagorodna koja zdravlje i lepotu nacrtaše na biljkama juga. Ma da, istini za volju, i govanca juga nisu kao što su bila. E da je turio ona sirog vuka od Golije i Radan planine pevale bi biljke još i više, a bilo bi mulja i za izvoz. Baš danas mi Krcko uz kaficu jadikova da ?in?ile zatvor mu?i :sad: i da u Vranje podlogu izdaju na recept...

:boske:

A, tu je dakle problem zbog ?ega ?ekam - ?in?ila kenjau - pola godine i više. Ako, bi?u strpljiv za jednu od najve?ih vrijednosti aquascapinga, žrtvova?u se ako treba do sudnjeg dana i stati u red za recept! I tada se možda ne?e znati da li sam dobio, ali ja ?u ?ekati i ?ekati. Kažu i da je ljubav tako nastala. Mada, mogao bi se dati jedan usputni oglas: ?ekaju?i za ?in?ila kenjau ?ekam i za vaše pasoše, voza?ke i li?ne karte. Povoljno. Tek da amortizujem dnevne troškove. Može i u biljkama kompenzacija, a što ne bi moglo... happy

Hi-Tech made in ovde...
Delim sa tobom duboko poštovanje i klanjam se našim ovdašnjim Hi-tech scaperskim prijateljima koji na ove prostore ipak donose progres i teraju Košavu da duva i ka istoku, a ne samo odande....

ali akvristi?ka budu?nost pripada njima i svim novim elektronskim igra?kama koje oka?e na svoje staklence i fenserica biljkama proizvedenim negde tamo u zemljinoj orbiti u klonskim laboratorijama Japanske svemirske agencije.:cop:

Dobro, dobro, slažemo se mjestimi?no do znatno umjereno sa popodnevnim obilnim tropskim perlinzima...
Jer gledaj nešto, ja opet stil i suštinu Drvuljaginu više cijenim. Nije što je tvoja no što li?i ko da je i moja. :smiley17:
Znaš kako, ja njih poštujem ali nas volim. Mene i tebe volim a njih poštujem na odstojanju jednom ugodnom, dosta kliskom s kviskom i prijem?ivom do zbunjenosti, nije da nije, ljepota je to koja magnetiše i orobljava sve živo okolo, no brate ako ne volim tebe više u aquascapingu zna?i da ne volim ni sebe a ko ne voli sebe ne može voljeti ni druge a kamoli poštovati.

Izgleda ti i ja najviše volimo sebe, mnoge poštujemo, a ?in?ila kenjau i volimo i poštujemo!
I rijetke izuzetke istina. Kojih je puna galerija ovog foruma.

Prema tome ostali stranjski amigosi su reprezentativci svojih zemalja koji ?e sti?i i u polufinale možda, ali mi smo naši brate,a to zna?i da mi volimo i tu?e,a bogami i naše... ali što volimo naše to je za pri?u. haha
Izmenio Flok u 26-05-2010 09:55
Pošalji privatnu poruku
bio_biofizicar
ÄŚlan

Upisano u 26-05-2010 11:48
Eh kad rece polufinale prisetih se dveiljadite i kako je Olandija isprašila i ispratila u fudbalsku istoriju Ju-Go-go-go-go-go-go-Slavi-Iju sa 6go-go-go-go-go-golova u mreži. :titanic: Verovatno ?e i na Španskom aqua prvenstvu neki Holandezi ispratiti Drvuljagu u aqua istoriju, ali garant ostajemo zapisani kao prvi naturš?ici-naivci koji su se posle dugo, dugo vremena usudili da izadju na crtu aquaHi-tech Golijatima.
Ostaje mi samo uteha u samosažaljivom olimpijskom sloganu: "važno je u?estvovati" zzz (kad ve? nemožemo pobediti).

Ideja prezentovanja Drvuljage je da i oni koji su aquabaštovanski po?etnici (a to sam i ja) mogu da se igraju aquascapinga sa priru?nim i dostupnim materijalom i sopstvenim trenutnim (ne)znanjem. Akcenat stavljam na igranju i uživanju u istome. :loudjoy: Za to hobizam i služi, a Hi-tech elektronika i Hi tech biljke i ribe ?e postepeno osvajati njihova stakla kako budu akvaristi?ki sazrevali.... Moja malo teže jer mi se mijelinski omota? nervnih ?elija malo istanjio, a i davno mi se u glavi nisu uspostavile nove sinapse koje dozvoljavaju prodor radikalnih i novih ideja...
Do daljeg ostajem veran gacanju po lokalnim barama i "uvek divlje i pomalo neuredno" naturš?ik stilu uredjenja akvarijuma namig

Pošalji privatnu poruku
Idi na:
Meni
ONLINE prodaja
stari FORUM
AKVARIJUM CENTAR
Akvarijum Centar
Izrada akvarijuma
OdrĹľavanje akvarijuma
Juwel akvarijumi
Slike akvarijuma
AKCIJE, AC
Akvarijumske ribice
3D pozadine
PostExpress
KATEGORIJE PROIZVODA - najprodavanije
Kompresori Resun LP
Kanister filteri za akvarijum
Pumpe za fontane
Tetra Diskus
Kvarcni pesak za akvarijum
Oprema za akvarijum

Prijava
Korisničko ime

Lozinka

Zaboravili ste lozinku?
Zatražite novu OVDE.

Gosti: 30
Nema ÄŤlanova prisutnih

Registrovanih: 2,771
Neaktiviranih ÄŤlanova: 0
Najnoviji: Akvarijum Studio

Zadnji ÄŤlanci
Vrste i uzgajanje sl...
Proizvodjac za CO2 (...
Kozice za akvarijum ...
Lepljenje (pravljenj...
Kompakt Fluorescentn...
Postizanje efekta du...
Vodene paprati - Tip...
Filtracija u nature ...
T5 (HO) i T8 rasvjeta
Trimovanje biljaka u...
CO2 drop checker
Trimovanje stabljika...
Iwagumi - odrzavanje...
Alge i biljke
Iwagumi - kreiranje ...
Principi i tehnike u...
Iwagumi - principi p...
PPS-pro na?in doziranja
Odgovarajuce doziran...
Put do finalnog izgl...
Razvoj supstrata u "...
Identifikacija mahovina
Nature aquarium, aqu...
Tajne holandskog sti...
DIY Makroelementi st...
Principi aquascapinga
Low light biljni akv...
Biljke prednjeg plan...
Zid od mahovine
Dugorocno odrzavanje...
Filtracija u biljnom...
Metal halogena - MH ...
Drvo i bilje na njemu
Neocaridina denticul...
Rastvorljivost gasov...
EI sistem doziranja
Kontrola algi u bilj...
Cryptocoryne - prepo...
Znacaj mikro i makro...
DIY neonsko osvetljenje
Podloga u akvarijumu
Slama u borbi protiv...
Biotopski akvarijum ...
Supstrat za cvece ka...
Uzgoj biljaka u Hydr...
Aquascaping
Kamen i drvo - dekor...
Sezona biljaka
Razmnozavanje akvari...
Otvoren akvarijum
Osvetljenje za akvar...
Dodavanje CO2 u akva...
Makro i mikro elementi
Vrste algi

Akvarijum Centar 1, ADRESA: Ugrinovačka 116 f, Zemun, Beograd, PAK 200461, Srbija, TELEFON: 065 / 82 52 755 FAX: 065 / 82 52 755 EMAIL: akvarijumcentar1@gmail.com MATIČNI BROJ: 64401467 PIB: 109748569 RADNO VREME: radnim danima 10:00–20:00, subotom 10:00–16:00,