POÄŚETNA ONLINE prodaja stari FORUM Tekstovi Galerija Pretraga AKVARIJUM CENTAR FB stranica FB slike akvarijuma November 20 2019 18:14:08
Akvarijum Centar

Juwel akvarijumi

Ponuda ribica - cene

Baner

Atman EF-4

Izrada akvarijuma

Vidi temu
Aqua art - saveti i ideje za akvaristiku | AKVARISTIKA - RAZNO | Akvaristika - Svašta Nešto
Autor Poseta Osije?kim Diskusarima
drlessa
ÄŚlan

Reputacija: [ +2 ]
Registrovan: 01.12.09
Upisano u 27-01-2011 10:47
U Osijeku (HR) imamo par dobrih prijatelja diskusara sa kojima smo se krajem prošle godine sreli kod Šejna i dogovorili da se sredinom Januara ponovo vidimo ali ovog puta u Osijeku.

Jedan od njih je nov u ovom Hobiju (Nikola) ali moram napomenuti da je veoma napredan u ovim vodama, dok je drugi stari lisac (Ivica) sa više nego uspešnom, od circa 25 godina, ?karijerom? u ljubavi, držanju, gajenju ovih veli?anstvenih kraljeva Amerike.

Ekipa mala, ali odabrana (ne znam ko nas je birao al tako se to kaže) je 15og januara o.g. (baš na polovini meseca kako smo se predhodno i dogovorili) krenula na put ka ne tako dalekom Osijeku.

Iz Novog Sada smo nas dvojica krenuli (Srafciger i ja) u Ba?koj Palanci smo pokupili dragog nam kolegu Ramirezija a u Odžacima smo pokupili starog lisca Šejna koji nam je bio i vo?a puta.

Nakon ne tako duge vožnje stigli smo u Osijek i do našeg prvog doma?ina. Došli smo do Nikola gde nas je na radost svih nas do?ekao ?obanac koji samo što nije bio gotov a da bi smo ubili vreme, ubili smo osveženje u vidu pi?a i otišli smo do Zoo vrta da bacimo pogled na akvarijume koje tamo imaju dok se ?obanac ne završi?taktika?

Ekipa, s leva na desno: Ivica, Šrafciger, Šejn, Nikola, Ramirezi i naravno iza kamere moja malenkost

?obanac u kom je bilo verovali ili ne 7,5kg mesa ve?ina mesa je bila od divlje svinje. Ne smem da postavim fotku nakon jela, da se vidi koliko je malo ostalo?

Par slika iz Zoo vrta?

Moram da napomenem da ZOO vrt u OSijeku , deo sa akvarijumima i terarijumima, ima potencijala ali o?ito nema finansija niti ljude koji bi te akvarijume doveli u red i napravili ih da li?e na ono što treba da li?e.
Imaje lepe po litraži velike sladkovodne akvarijume koji su, recimo, na srednjem nivou održavanja i mogu se popraviti, malo truda, volje i finansija mogu napraviti ?udo, ali, kada govorimo o akvarijumu sa morskim ribama, tu sam video samo jedan tužan prizor?par klovnova i dve ribe koje nisam identifikovao jer se ne razumem toliko u tu granu akvaristike, izgledaju jako tužno, akvarijum je jako sumoran i taman i nadam se, ikreno, da postoji mogu?nost da Osije?ki akvarijum te ribe nekom pokloni ili da se menja za neke sladkovodne ribe bilo bi odli?no! Ili ako su u mogu?nosti, da dodaju malo dekora u taj akvarijum, da dodaju još riba i za ime boga da dodaju svetla za kojim ribe vape?

Vratili smo se kod Nikole i ?ubili? smo kazan?e ?obanca?ok,ok?ostalo je nešto?malo?

Nikola ima dva jako lepa akvarijuma. Jedan je sa diskusima dok je jedan je u pripremi, tj ima manjih problema sa filtracijom pa dok se to ne reši ne drži diskuse u njemu. Par slika njegovih riba.

Nikola je ?mlad? u ovom hobiu, ali ima potencijala i dobrog ?u?itelja?. Ima lepe ribe i lepe planove u budu?nosti po pitanju bavljenja kvaristikom. U podrumu ima jednu lepu prostoriju koju ?e ako sve bude kako treba, do kraja ove godine zvati svojim ?diskus kutkom? gde ?e mo?i da se relaksira i opusti uz svoje ribe. Po tom pitanju mu želim sve najbolje!!!

Nakon toga smo otišli do Ivice koji se, kao što sam ve? napomenuo bavi diskusima preko 20godina. Imao sam tu ?ast i zadovoljstvo da boravim u njegovoj uzgajiva?nici i da od njega ?ujem dosta interesantnih i pou?nih informacija po pitanju diskusa. Pored diskusa, Ivica ima još neke interesantne vrste, izme?u ostalog nekoliko vrsta koridorusa, neke L-ove, prelepe Kilije koje je malo zapustio ali verujem da ?e u skorije vreme to sve do?i na svoje i da ?e i ponovo ?pokrenuti?.
Imao sam priliku da prisustvujem i da slikam i snimim mrest diskusa, nisam mogao da verujem kako se opušteno ponašaju iako sam im ?Nepoznat? iako sam im ?remetio rivatnost? kao da me nije bilo, mrest je trajao, i trajao?

uvek spremna artemija?

ovaj par se mrestio, snimak ?u naknadno podi?i na YOUTUBE pa ?u ga linkovati

nove ribe iz uvoza koje su tek pre dan,dva stigle kod njega?nadamo se najbljem a to je da ?e da prežive id a ?e izrasti u lepe ribe id a ?e biti mrestova.

Ogromni plokostomusi strari oko 4 godine, nisamimao prilike da vidim tako velike primerke?

Jedna od dve vrste L-ova koje ima?nadam se skorom mrestu ovih riba?

Malac star nekih dva tri meseca?

I na kraju smo u povratku navratili na tren do Ramirezija, da vidimo njegove Ramirezije, što je i logi?no zar ne, i njegove dikuse?

I to bi bilo odprilike to?

Ovim putem želim da se zahvalim doma?inima na na?in na koj su nas prmili i ugostili, na lepom i kvalitetnom druženju in a nesebi?noj razmeni informacija i predstavljanju diskusa na na?in na koji do sada nisam imapo prilike da ih upoznam id a saznam neke stvari koje do sada nisam znao.
Želim još i da se zahvalim Nikoli na knjizi koju mi je nabavio, da kažem Ivici da o?ekujem da izmresti više te L-ove i da spremi jaja Kilija za slede?e vi?anje. Naravno hvala Šejnu, Šrafcigeru i Ramireziju na prijatnom društu i što su ovo iskustvo podelili samnom!

Nadam se i sa zadovoljstvom o?ekujem slede?e druženje, da li u Srbiji ili Hrvatkoj, ne bitno?
www.xtremeaquaristika.blogspot.com Pošalji privatnu poruku
Idi na:
Meni
ONLINE prodaja
stari FORUM
AKVARIJUM CENTAR
Akvarijum Centar
Izrada akvarijuma
OdrĹľavanje akvarijuma
Juwel akvarijumi
Slike akvarijuma
AKCIJE, AC
Akvarijumske ribice
3D pozadine
PostExpress
KATEGORIJE PROIZVODA - najprodavanije
Kompresori Resun LP
Kanister filteri za akvarijum
Pumpe za fontane
Tetra Diskus
Kvarcni pesak za akvarijum
Oprema za akvarijum

Prijava
Korisničko ime

Lozinka

Zaboravili ste lozinku?
Zatražite novu OVDE.

Gosti: 152
Nema ÄŤlanova prisutnih

Registrovanih: 2,771
Neaktiviranih ÄŤlanova: 0
Najnoviji: Akvarijum Studio

Zadnji ÄŤlanci
Vrste i uzgajanje sl...
Proizvodjac za CO2 (...
Kozice za akvarijum ...
Lepljenje (pravljenj...
Kompakt Fluorescentn...
Postizanje efekta du...
Vodene paprati - Tip...
Filtracija u nature ...
T5 (HO) i T8 rasvjeta
Trimovanje biljaka u...
CO2 drop checker
Trimovanje stabljika...
Iwagumi - odrzavanje...
Alge i biljke
Iwagumi - kreiranje ...
Principi i tehnike u...
Iwagumi - principi p...
PPS-pro na?in doziranja
Odgovarajuce doziran...
Put do finalnog izgl...
Razvoj supstrata u "...
Identifikacija mahovina
Nature aquarium, aqu...
Tajne holandskog sti...
DIY Makroelementi st...
Principi aquascapinga
Low light biljni akv...
Biljke prednjeg plan...
Zid od mahovine
Dugorocno odrzavanje...
Filtracija u biljnom...
Metal halogena - MH ...
Drvo i bilje na njemu
Neocaridina denticul...
Rastvorljivost gasov...
EI sistem doziranja
Kontrola algi u bilj...
Cryptocoryne - prepo...
Znacaj mikro i makro...
DIY neonsko osvetljenje
Podloga u akvarijumu
Slama u borbi protiv...
Biotopski akvarijum ...
Supstrat za cvece ka...
Uzgoj biljaka u Hydr...
Aquascaping
Kamen i drvo - dekor...
Sezona biljaka
Razmnozavanje akvari...
Otvoren akvarijum
Osvetljenje za akvar...
Dodavanje CO2 u akva...
Makro i mikro elementi
Vrste algi

Akvarijum Centar 1, ADRESA: Ugrinovačka 116 f, Zemun, Beograd, PAK 200461, Srbija, TELEFON: 065 / 82 52 755 FAX: 065 / 82 52 755 EMAIL: akvarijumcentar1@gmail.com MATIČNI BROJ: 64401467 PIB: 109748569 RADNO VREME: radnim danima 10:00–20:00, subotom 10:00–16:00,